България претърпя тежка загуба с 0:5 при гостуването си на Северна Ирландия в среща от четвъртия кръг на Група „С3“ на турнира Лига на нациите. Поражението е първо за „трикольорите“ в тазгодишното издание на надпреварата, както и първо под ръководството на Илиан Илиев.

Домакините от Северна Ирландия решиха всичко през първите 45 минути, в които реализираха три безответни попадения. Кирил Десподов пък пропусна дузпа в 43-ата минута. В герой за Северна Ирландия се превърна Айзък Прайс, който реализира хеттрик. Това е най-тежкото поражение за българския национален отбор от 2019-а година, когато тимът претърпя унизителното 0:6 в София от Англия.

След днешните мачове Северна Ирландия събира 7 точки и излиза начело в класирането на група С/3 в Лигата на Нациите. Беларус е на 2-о място с 6, България е с 5, а Люксембург има 2.

Близо 280 българи подкрепяха националния тим на разпродадения до краен предел Уиндзър Парк и 90 минути не спряха да подкрепят лъвовете.