Отборът на Сакраменто Кингс разби действащия шампион в НБА Денвър Нъгетс със 135:106 у дома, след като преди само два дни загуби от най-слабия отбор в Лигата Детройт Пистънс, отново пред собствена публика. Българският баскетболист записа 15:35 минути в игра, в които реализира 6 точки.

Везенков вкара две далечни стрелби от четири опита, а общата успеваемост на стрелбата му бе 2/7. Той добави една асистенция и една открадната топка към статистиката си, като записа и две лични нарушения. При неговия престой на игрището Сакраменто бе +20, като единствено Де'Арън Фокс бе с по-добри показатели в това отношение (+26).

Денвър имаха леко предимство в първата част и дръпнаха с девет точки, но след това играчите на Майк Браунн поеха контрол над събитията и на почивката водеха с 10 точки, след което само увеличаваха аванса си, който достигна 32 точки малко преди края. Центърът на Кингс Домантас Сабонис се отчете с пореден трипъл-дабъл - 17 точки, 17 борби и 10 асистенции, а най-резултатен бе Малик Монк с 23 точки. За Нъгетс двукратният MVP на Лигата завърши с 23 точки, 8 борби и 7 асистенции.

Сакраменто дели шестото място на Запад с Ню Орлийнс Пеликанс, като двата тима имат по 30 победи и 21 загуби. Денвър е на четвърта позиция в същата конференция с баланс 36-17.

В следващия си мач Кингс гостуват на Оклахома Сити Тъндър в неделя от 22:00 часа българско време.