Алфредо ди Стефано

1956 г.: стадион ,,Парк дьо Пренс", Париж, Франция

,,Реал Мадрид" (Исп) - ,,Реймс" (Фр) 4:3

,,Реал" печели трофея още в първия си финал. Футболистите на ,,белия балет'' постигат обрат, след като ,,Реймс" повежда с 2:0. Головете за ,,Реал" вкарват легендата Алфредо ди Стефано, Маркитос и Хектор Риал (2).

1957 г.: стадион ,,Сантиаго Бернабеу", Мадрид, Испания

,,Реал Мадрид" (Исп) - ,,Фиорентина" (Ит) - 2:0

Подкрепян от 124,000 фенове на собствения си стадион, ,,Реал" повежда в 69-ата минута с гол на Алфрефо ди Стефано от дузпа. Шест минути по-късно Франсиско Дженто вкарва втория гол в мача.

1958 г.: стадион ,,Хейзел", Брюксел, Белгия

,,Реал Мадрид" (Исп) - ,,Милан" (Ит) 3:2 (след продължение)

Първият финал, в който се достига до продължение. Мадричани изостават на два пъти в резултата, но Франсиско Дженто вкарва в 107-ата минута, за да даде третата купа в ръцете на своите съотборници.

1959 г.: стадион ,,Некарщадион" (в момента ,,Мерцедес Бенц Арена"), Щутгарт, Германия

,,Реал Мадрид" (Исп) - ,,Реймс" (Фр) - 2:0

Доста по-лесна победа, отколкото преди 3 години в Париж. Енрике Матео дава преднина на ,,Реал" в първата минута, а Алфредо ди Стефано вкарва втория гол в 47-ата.

1960 г.: стадион ,,Хемпдън Парк", Глазгоу, Шотландия

,,Реал Мадрид" (Исп) - ,,Айнтрахт Франкфурт" (ГФР) - 7:3

,,Айнтрахт" повеждат в резултата пред 127,621 фенове, но брилятен хеттрик на Алфредо ди Стефано и 4 гола на Ференц Пускаш носят 5-ия трофей от турнира в Мадрид.

1966 г.: стадион ,,Хейзeл", Брюксел, Белгия

,,Реал Мадрид" (Исп) - ,,Партизан Белград" (Юго) - 2:1

Предвождан от капитана Франсиско Дженто, единствения останал от златните години на клуба, ,,Реал" печели поредния трофей с голеве на Амансио Амаро и Фернандо Серена, след като изостава в резултата.

1998 г.: стадион ,,Амстердам Арена", Амстердам, Холандия

,,Реал Мадрид" (Исп) - ,,Ювентус" (Ит) - 1:0

32-годишното чакане за трофей от турнира приключва, когато Предраг Миятович вкарва през второто полувреме на финалния мач. 8 дни след мача треньорът Юп Хайнкес е уволнен.

2000 г.: стадион ,,Стад дьо Франс", Париж, Франция

,,Реал Мадрид" (Исп) - ,,Валенсия" (Исп) - 3:0

Фернандо Мориентес извежда ,,Реал" напред в резултата, а Стийв Макманаман в своя най-добър мач за клуба вкарва втория гол. Раул Гонзалес добавя третия.

2002 г.: стадион ,,Хемпдън парк", Глазгоу, Шотландия

,,Реал Мадрид" (Исп) - ,,Байер Леверкузен" (Герм) - 2:1

Раул Гонзалес става първият футболист, който вкарва в два финала на турнира след промяната в регламента. Но мачът ще се запомни с уникалния гол на Зинедин Зидан.

2014 г.: стадион ,,Ещадио да Луж", Лисабон, Португалия

,,Реал Мадрид" (Исп) - ,,Атлетико Мадрид" (Исп)

Серхио Рамос резлизира гола на спасението за ,,Реал" в 93-тата минута, преди Гарет Бейл да вкара с глава в продължението. Марсело и Кристиано Роналдо подпечатаха ,,десетата" за ,,Реал Мадрид".