Реал Мадрид надделя над Байерн Мюнхен с 2:1, на „Сантяго Бернабео“. По този начин „белият балет“ се класира за финала на Шампионска лига , на „Уембли“, където ще срещне отборът на Борусия Дортмунд.

В герой за Реал се превърна влезналият като резерва Хоселу, който вкара и двата гола за „кралския клуб“.

Алфонсо Дейвис изведе Байерн напред в 68-та минута, но головете на Хоселу в 88-ата и 91-ата минута допринесоха за поредния обрат на Реал Мадрид в надпреварата.

В последните секунди на срещата се стигна до напрежение, тъй като страничният рефер вдигна флага за засада, докато течеше атака на германския отбор, която в крайна сметка завърши с гол във вратата на Андрий Лунин. Протестите на гостите бяха свързани с това, че реферът е трябвало да остави атаката да завърши и след това да вдигне флага, като по този начин остави шанс за преразглеждане на ситуацията.

Финалът на Шампионска лига ще се състои на 1 юни на митичния "Уембли", в Лондон.