Испания спечели с 2:1 след продължения сблъсъка на титаните срещу домакина Германия. Дани Олмо даде аванс за селекцията на Луис де ла Фуенте, Флорин Вирц изравни, а Микел Мерино донесе победата на иберийците. След успеха в Щутгарт Испания вече смело гледа към титлата на Евро 2024. За да стигне до нея обаче остават още два мача. Първо е полуфиналът с Франция или Португалия, които играят по-късно тази вечер

Още в осмата минута щабът на Испания трябваше да извърши принудителна смяна, тъй като Педри се контузи. На неговото място се появи офанзивният полузащитник - Дани Олмо. В 14-ата Ламин Ямал стреля от свободен удар, но неточно. Шест след това се стигна до отличен шанс за Германия. Джамал Мусиала центрира от фланга, Кай Хаверц се извиси и отправи удар с глава, но без проблеми за Унай Симон при спасяването. В 34-ата минута Хаверц отново бе разочарован от Унай Симон. До почивката не се случи нищо по-сериозно пред нито една от двете врати, а страстите на игрището се поуспокоиха.

Още в самото начало на втората част Алваро Мората изпусна страхотен шанс сам срещу Нойер, като стреля над неговата врата. В 52-ата минута обаче нямаше кой да спаси германския страж. Ламин Ямал проби по фланга и намери свободния Дани Олмо, който с много техничен удар по земя откри резултата.

В минутите след гола Германия вдигна оборотите, като Флориан Вирц бе много близо до гола, но не съумя да реализира след добре организирана атака. В 70-ата все се стигна до нов перфектния шанс за Бундестима. Бундестима организира чудесно нападание, което завърши с удар на резервата Андрих, но Унай Симон се бе позиционирал добре и съумя да спаси. Само минута по-късно Кай Хаверц също можеше да вкара, но ударът му бе блокиран от Дани Карвахал.

Пропуските на домакините продължиха, след като Никлас Филкруг нацели страничния стълб. В 83-ата минута Унай Симон не изрита добре и топката стигна до Хаверц, който опита да прехвърли излезлия напред Симон, но прати топката над вратата. Германия все пак дочака. В 89-ата минута, когято Флориан Вирц изравни резултата в Щутгарт! Мителщет центрира в наказателното поле, където Кимих продължи към Вирц, а той матира Симон - 1:1.

Срещата влезе в продължения, в които също изобилстваще от емоции. Крайно дискусионна ситуация се получи при удар на Мусиала. Топката срещна лявата ръка на намиращия се в наказателното поле Кукурея. Главният съдия обаче прецени, че това не е за дузпа, а не последва сигнал и от колегите му от ВАР.

Три минути преди края Филкрюг получи центриране и стреля с глава от плонж, но Унай Симон спаси страхотно с една ръка. Така се стигна до 119-та минута, когато резервата Мерино получи центриране отляво и с глава прати топката в горния ляв ъгъл на Нойер за победното 2:1.

Дълбоко в добавеното време Карвахал получи втори жълт картон и беше изгонен заради нарушение срещу Мусиала. Това беше всичко за Германия на Евро 2024, а легендата Тони Кроос изигра последния си мач.