Ботев Пд отпадна от турнира Лига Европа, след като в мач-реванш от втория квалификационен кръг на турнира отстъпи на Панатинайкос с 0:4 у дома. Пред препълнените трибуни на стадион "Христо Ботев" "канарчетата" бяха приземени след силните си изяви от началото на сезона и ще играят в третия предварителен кръг на Лигата на конференциите.

Първата среща на гръцка земя завърши с минимална победа на ПАО с 2:1, като Ботев си тръгна от Атина с пасив от един гол и добро настроение преди реванша. Картината на "Колежа" обаче започна да се помрачава още в шестата минута, когато един от голмайсторите в първия двубой - Александър Йеремейеф, се разписа за 1:0. В 27-та минута Николай Минков нацели напречната греда на гърците, а шест по-късно авансът на Диего Алонсо и компания бе удвоен. Центриране от непряк свободен удар бе първоначално отклонено към Филип Джуричич, чийто мощен изстрел бе отклонен от главата на Антъни Уджа и влетя неспасяемо в мрежата на Ханс Кристиан Бернат.

До края на полувремето бедите за наставника Душан Керкез се увеличиха заради принудителното напускане на Уджа, който пострада при едно центриране и веднага се хвана за лявото коляно. Все още няма яснота какво е състоянието на нападателя, който пристигна в Ботев през лятото и стартира силно престоя си в клуба. Травмата на офанзивния футболист се отрази психически на Ботев и до почивката Панатинайкос оформи класиката след точната интервенция на Джуричич, който се разписа на празна врата след асистенция на Даниел Манчини.

След паузата гръцкият гранд вкара още един безответен гол, а отново в прегръдките на своите съотборници беше Йеремейеф. До края не паднаха нови попадения и така Панатинайкос продължава към третия кръг, където ще играе с нидерландския колос Аякс, отстранил Войводина (Сърбия) с общ резултат 4:1.

Ботев отива в Лигата на конференциите, където в третия предварителен кръг ще има за съперник босненския Жрински Мостар. "Канарчетата" обаче се завръщат преди това в Първа лига, където им предстои гостуване на Крумовград в неделя вечер.