Александър Овечкин се разписа при победата на Вашингтон с 4:3 с дузпи над гостуващия Ню Йорк Айлъндърс и излезе на трето място във вечната ранглиста на голмайсторите в Националната хокейна лига със 767 попадения. Той вкара 4:58 минути преди края и изпревари Яромир Ягър. Лидер при стрелците в лигата е Уейн Грецки с 894, а втори е Горди Хоу с 801. Ти Джей Оши и Антъни Манта вкараха при наказателните удари, като Манта се разписа и в редовното време. Аксел Йонсон-Фялби реализира дебютен гол в НХЛ, а вратарят Витек Ванечек отрази 29 шайби за петия успех в последните 6 мача на столичани. Брок Нелсън се отличи с гол и асистенция за гостите, а Кайл Палмиери и Андерс Лий също се разписаха. Вратарят с български корени Александър Георгиев направи 20 спасявания и помогна за победата на Ню Йорк Рейнджърс с 4:3 над гостуващия Анахайм. Геориев прекъсна серия от 6 поредни загуби като титуляр от 10 януари насам. Адам Фокс донесе победата в 55-ата секунда на добавеното време, а Артьоми Панарин даде 3 асистенции. Водачът Коларадо постигна класически успех с 3:0 в залата на Лос Анджелис. Валери Ничушкин и Мико Рантанен завършиха с по попадение и асистенция, а Джей Ти Комфър също реализира. Дарси Кюмпър парира 23 шайби и записа втори пореден "шътаут" и пети за сезона. С победата Колорадо вече има актив от 91 пункта. Флорида излезе на върха в Източната конференция с 88 точки, след като спечели с 3:2 след продължение гостуването си на Сан Хосе. Франк Ветрано се разписа два пъти, включително и победното  попадение в 1:11 минута на добавеното време, а Жонатан Юбердо също вкара и продължи точковата си серия в 9 поредни гостувания. Вратарят Спенсър Найт направи 24 спасявания и помогна за шестия успех в 7 мача на тима. Лоугън Кутюр и Никола Мелош след асистенции на Томаш Хертл на два пъти извеждаха Сан Хосе напред, но домакините не успяха да удържат. Джеймс Реймър отрази 31 удара. Ерик Калгрен спаси всичките 35 изстрела в първиия си мач като титуляр, а Торонто разгроми гостуващия Далас с 4:0. Джон Таварес допринесе с гол и асистенция за домакините. Аризона спечели за шести път в 7 срещи след 6:3 над домакина Монреал. Лоусън Краус и Клейтън Келър изпъкнаха с по гол и асистенция, а Карел Веймелка направи 36 спасявания за успеха. Кайл Конър се отличи с гол и две асистенции и продължи точковата си серия в пети пореден мач, а Уинипег разгроми гостуващия Лас Вегас със 7:3, нанасяйки пета последователна загуба на съперника. Марк Шайфли, Блейк Уийлър, Джош Мориси и Лоугън Стенли допринесоха с по попадение и асистенция, а Конър Хебелък парира 35 изстрела за четвъртия успех в 5 мача на отбора. Мат Гржелцик реализира в 1:40 минута на продължението, а Бостън спечели гостуването си на Чикаго с 2:1. Марк-Андре Флюри направи 46 спасявания за домакините, но това не беше достатъчно. Ивандър Кейн беше точен два пъти при успеха на Едмънтън над гостуващия Детройт със 7:5. Конър МакДейвид и Кейлър Ямамото добавиха по гол и асистенция при третата последователна победа на тима. Марк Стаал вкара два гола за първи път в 1001-ия си мач в лигата, но гостите допуснаха шесто последователно поражение. Бо Хорват блесна с две попадения и асистенция, а Ванкувър надделя с 6:3 над Ню Джърси. Канадците прекъснаха серия от 12 поредни загуби от съперника от 25 ноември 2014 година.