Хич не обичам  да казвам „Нали ви казах", но този път просто не мога да се въздържа. Картинката е толкова грозна и предсказуема. Още преди няколко месеца написах как всички в парламента дружно ще се хванат за ръце и ще започнат да работят заедно - и ГЕРБ ще си влезнат в залата, за да бъдат конструктивна опозиция, и останалите ще се държат, все едно отвън нищо не се случва. Защото, ако чуят виковете отвън, това означава да си ходят по родните места.

В партията на Борисов явно смятат, че е време за трупане на рейтинг като „национално-отговорни" преди едни евентуални предсрочни избори. Защото, ако се оставят така - и следващият вот ще бъде спечелен от БСП. Но не бъркайте - дружната работа на управляващи и опозиция едва ли ще доведе до промени в Избирателния кодекс, каквито протестиращите искат (наред с оставката на кабинета). Защото такива промени ще върнат почти всички в Народното събрание обратно по родните им места.

И ако те се правят, че не чуват гласовете на протестиращите отвън, то някъде в дъното на душите си те знаят, че краят (на този мандат) е по-скоро близо. И за да не губят време, в шумотевицата на протести и контрапротести те приемат и променят всякакви наредби и решения, за да облагодетелстват тези, които са ги поставили. В последните няколко броя публикуваме различни текстове за такива промени, които облажват близката до ДПС и любима на всички управляващи групировка около банкера Цветан Василев и Делян Пеевски, чиято личност възбуди протестите. На страници 14-15 днес разказваме за една промяна в Закона за тютюна, която ще направи даден продукт забранен или пък разрешен - в зависимост от това кой го произвежда. Звучи адски познато.

И докато левите, подкрепени от ДПС и „Атака", управляват някак си, то десните хора в България са на улицата и непредставени в парламента. В опит това да се поправи един куп партии се събраха в т.нар. Реформаторски блок. Защо обаче репликата на Дилов-син от 2006 г. „хората, които сега преговарят за кандидат-президент на десницата, не могат да изберат и домоуправител, камо ли президент" е отново актуална, може да прочетете на страници 12-13.

Горещото политическо лято очевидно ще се превърне в огнена есен. А резултатът съвсем не е ясен.