Волейболистите от мъжкия национален отбор на България претърпяха осма загуба в Лигата на нациите. Воденият от Джанлоренцо Бленджини тим отстъпи на Куба с 0:3 (18:25, 20:25, 18:25) в среща от група 5, изиграна в Любляна (Словения). Утре (22 юни) от 14:00 ч. б. в. е последната среща на "лъвовете" в надпреварата, срещу Аржентина.

Родните представители са 14-и в класирането с 8 точки (3 победи, 8 загуби). Кубинците са девети с 14 точки (4 победи, 6 загуби).

Селекционерът Джанлоренцо Бленджини направи само една промяна в стартовата шестица - вместо на Димитър Димитров, той заложи на Венислав Антов, който направи стабилен мач и бе най-резултатен. Кубинците стояха по-добре на всички елементи и ни надиграха. Българските национали не успяха да им се противопоставят в доста от ситуациите.

Съперникът бе допълнително мотивиран след вчерашната загуба от западните ни съседи Сърбия - среща, изиграна преди по-малко от 24 часа.

Двата тима започнаха равностойно, след което състезателите от карибската държава набраха инерция и поведоха (11:8). Мигел Анхел Лопес и съотборниците му постепенно оформиха още по-голяма преднина. Тя се запази до края на частта и те излязоха напред в резултата, въпреки съпротивата ни в ключови моменти.

Във втория гейм кубинците поведоха с 3:1, впоследствие нашите момчета изравниха. Положението се запази до средата (13:13), но противникът взе превес. До края състезателите на Хесус Лопес отново доминираха и затвориха в своя полза след 25:20.

Третият гейм също предложи равностойна игра до средата на гейма, нашите момчета поведоха при 7:5, но волейболистите от карибската страна взеха доминацията отново. Така те записаха чист успех.