Испания победи Италия с минималното 1:0 в мач от група "B" на Европейското първенство. Съставът на Луис де ла Фуенте надигра тотално опонентите си, но победи само с един (авто)гол разлика, който падна след като Рикардо Калафиори вкара топката в собствената си врата. Джанлуиджи Донарума направи 8 спасявания на вратата на Италия.

"Ла Фурия" е вторият сигурен 1/8-финалист на Европейското първенство в Германия.

В 24-ата минута Донарума спапи с крак опасен удар на Алваро Мората, а секунди по-късно отрази силен шут отдалече на Фабиан Руис. Преди почивката италианците най-после нанесоха удар благодарение на Киеза, който прати топката покрай вратата. Родри си изкара жълт картон, заради който ще пропусне двубоя с Албания.

В 55-ата минути Нико Уилямс центрира, а Мората и Донарума отклониха топката, която накрая се отби в крака на Калафиори и влезе в мрежата му за 1:0.

После Мората се пробва да удвои аванса на Испания, но Донарума отрази опасния му удар. В продължението резервата Айосе Перес имаше две чудесни възможности да вкара втори гол за испанците, но Донарума се намеси и в двата случая.