Карлос Алкарас се класира за четвъртфиналите на Куинс Клъб, след като победи Иржи Лехечка с 6:2, 6:3 за по-малко от час и половина. В следващата фаза на турнира съперник на испанския тенисист ще бъде Григор Димитров или Фронсиско Серундоло. Двамата играят в момента.

Алкарас се справи сравнително лесно с Лехечка. Испанецът направи ранен пробив, за да поведе с 2:0. Карлос не допусна никакви сътресения при свой сервис, като в нито един момент Лехечка не стигна до точка за пробив в първия сет. Напротив Алкарас осъществи втори пробив, за да затвори частта с 6:2.

Вторият сет отново започна с ранен пробив за Алкарас, който поведе с 2:0 гейма. При 5:2 испанецът стигна до мачбол, но Лехечка успя да се измъкне и да намали своя пасив на 3:5.

Все пак при свой сервис Алкарас стигна до нови два мачбола, като вторият този път бе реализиран и затвори мача с 6:3.