Ню Орлиънс Пеликанс спечели четвъртия мач с Финикс Сънс със 118:103 у дома и изравни общия резултат на 2-2 победи. Брандън Инграм вкара 30 точки, от които 16 в третия период. Гостите от Финикс бяха без контузената си звезда Девин Буукър. Йонас Валанчюнас също изигра много силен двубой и завърши с 26 пункта и 15 борби за победата на Пеликанс, след като в третата среща успя да вкара само 6 точки. Решаващият момент дойде 8:05 минути преди края, когато Пеликанс водеха с 89:85, но със серия от 12:0 решиха изхода. ДеАндре Ейтън беше лидер в отсъствието на Буукър за Слънцата, приключвайки срещата с 23 точки и 8 рибаунда, а ДжаВейл Макгий остана с 14. Крис Пол, който преди днешния мач имаше два поредни четвърти периода с по 19 точки, реализира едва 4 точки за 35 минути, комбинирани с 11 асистенции. Денвър Нъгетс остава в серията, след като постигна първа победа над Голдън Стейт - 126:121. Никола Йокич наниза 37 точки, а Уил Бартън вкара тройка буквално от левия ъгъл на терена 8.3 секунди преди края. Нъгетс водеха в един момент със 17 пункта, но пропиляха преднината си и се наложи Монти Морис да дава преднина след равенството 121:121 33.5 секунди преди края. Морис завърши с 24 точки, от които пет тройки - всичките третата част от двубоя, което е своеобразен рекорд в тези плейофи. За Голдън Стейт Стеф Къри се отличи с 33, а Клей Томпсън с 32 точки. Милуоки е само на победа от класирането си напред след успеха със 119:95 над Чикаго Булс като гост. Грейсън Алън записа лично постижение в плейофите, вкарвайки 27 точки, от които шест тройки. Над всички отново бе Янис Адетокумбо, завършил с 32 точки и 17 борби. Срещата изглеждаше лесна за гостите от Милуоки, които в началото на третата част поведоха с 22 пункта и в петия мач са домакини на 27-и април в своята зала Fiserv Forum. Освен това на крачка от втория кръг е и Маями, който прекърши Атланта като гост със 110:86 и във вторник на свой терен има възможността да си подпечата класирането си. Джими Бътлър завърши с 36 точки, 13 от които вкара в доминирания от Маями втори период, който сам по себе си завърши 30:15. Бътлър добави 10 борби, четири асистенции и 1 блокада.