Милуоки Бъкс изкова преднина от 1:0 победи над Бостън Селтикс в полуфиналната серия между двата отбра в Източната конференция на NBA. Възпитаниците на Майк Бъдънхолзър откраднаха домакинското предимство от своя съперник, след като го надиграха със 101:89 (27:24, 29:22, 22:24, 23:19) в мач №1, който се проведе в "ТД Гардън". "Елените" демонстрираха чудесна отбрана през целия двубой, която удържа играчите на Бостън до 29% стрелба от зоната за две точки. Отделно "келтите" бяха принудени да изстрелят 50 тройки в срещата, отбелязвайки 18 от тях, но те не успяха да компенсират ниската успеваемост в подкошието. "Келтите" първи превключиха на по-висока скорост и с отлична игра в защита дръпнаха в резултата с 14:22 в първата четвърт. Милуоки реагира със серия от 13:2 за край на периода, за да излезе напред при 27:24. Шампионите продължаваха да се справят безупречно срещу своя съперник, като преднината им стана двуцифрена в края на първото полувреме при 56:46.

След почивката Бостън съуспя на няколко пъти да сведе дефицита до 6 точки, но така и не успя да отговори на Янис Адетокумбо, Джрю Холидей и компания, които вдигнаха разликата на 15 в началото на финалния период по пътя към крайното 101:89. Холидей стана най-резултатен за Милуоки с 25 точки, 9 борби и 5 асистенции. Янис допринесе с трипъл-дабъл от 24 точки, 13 борби и 12 асистенции, въпреки че стреля 9/25 от игра. Боби Портис наниза 15 точки и хвана 11 борби, а Грейсън Алън реализира 11 точки. Джейсън Тейтъм бе точен с 21 точки при 6/18 стрелба от полето за Селтикс. Другата звезда на тима Джейлън Браун бе удържан до 4/13 при стрелбата за 12 точки, Ал Хорфърд също вкара 12, докато Маркъс Смарт и Дерик Уайт се разписаха с по 10 точки. Мач №2 е в сряда сутрин от 2:00 часа българско време, отново в "ТД Гардън".