Българският шампион Лудогорец победи Динамо Минск с 2:0 в първи мач от втория предварителен кръг на Шампионската лига (ШЛ). Така „орлите“ си осигуриха комфортна преднина преди реванша, който ще се играе в Унгария на 31 юли.

Резултатът беше открит, след като в 9-тата минута звездата на Лудогорец Якоб Пьотровски изведе централния нападател Бърнард Текпетей, който успя да се разпише.

В самия край на първото полувреме Тодор Неделев и Ивайло Чочев, чрез няколко двойни подавания, успяха да изненадат отбраната на гостите. Неделев се оказа очи в очи с вратаря на Динамо Лапуков. Българският национал беше повален на тревата и съдията отсъди 11-метров наказателен удар. Самият Неделев се нагърби с изпълнението и покачи на 2:0.

В началото на второто полувреме Неделев можеше да се разпише за втори път, но пропусна изгодната ситуация.

Треньорът на домакините Георги Дерменджиев направи няколко промени в състава, в сравнение с предишния мач с ЦСКА. В стартовите 11 се върна капитанът Антон Недялков, който зае мястото на Сон. Алмейда замени Куртулус в сърцето на защитата. Ивайло Чочев и Тодор Неделев бяха предпочетени пред Дуарте и Нареси.