Лудогорец отстъпи на Динамо Минск с 0:1 в мач-реванш от втория квалификационен кръг на Шампионската лига, игран на стадион "Месокьовешд Варош" в Унгария. Въпреки минималната загуба, българският шампион продължава напред и си осигури поне участие в групите на Лигата на конференциите за девети пореден сезон. Победителят ще се изправи срещу шампиона на Азербайджан - Карабах.

Иван Бахар вкара единствения гол в мача в 37-ата минута, възползвайки се от прецизно подаване на Трофим Мелниченко. Завършекът на Бахар отблизо даде преднина на Динамо след период на сравнително накъсана игра. Преди това Лудогорец имаше възможност да отбележи в четвъртата минута, когато удар на бразилското крило Рик Джонатан беше спасен от вратаря на Динамо Фьодор Лапухов. Малко след това Руан Секо също пропусна чиста възможност за българския отбор.

Динамо Минск имаше своята изгодна възможност в 11-ата минута, когато удар на Павел Седко беше отразен от германския вратар на Лудогорец Хендрик Бонман в напречната греда. Бонман, който направи официален дебют за Лудогорец, бе принуден отново да се намесва в 70-ата минута, като спаси решаващ удар от воле на Педро Игор.

През второто полувреме Лудогорец бе близо до изравняване, когато опит за спасяване на Лапухов едва не доведе до автогол, а топката се удари в гредата. Въпреки продължаващия натиск и създадените шансове от играчи като Бернард Текпетей и Якуб Пьотровски, Лудогорец не успя да намери мрежата и загуби, но поражението, подобно на това срещу Динамо Батуми в Грузия, не се оказа фатално за разградчани.