Лари Кинг, който се превърна в емблема на телевизията, на интервюто, на шоуто и на американската мечта, полетя към звездите на 87 години. Смъртта му предизвика признание от целия свят и сбогуване със звезди и политици - от Мадона до Путин. Да, никой не може да оспори наистина царското му място в ефира, той бе най-известният телевизионен водещ в света. 25 години води шоуто си „Лари Кинг на живо“. За това време е интервюирал

между 50 000 и 60 000 гости

включително всички президенти на САЩ след Ричърд Никсън и редица други световноизвестни личности, сред които такива като Маргарет Тачър, Франк Синатра, Майк Тайсън и много други. Предаването му получава „Гинес“, а работата му е отличена с награди, включително две „Peabodys“, награда „Emmy“ и 10 кабелни награди „ACE“. Истинското име на Лари Кинг е Лорънс Харви Зайгър. Той е роден в Бруклин, Ню Йорк, на 19 ноември 1933 г. в семейство на православни евреи. Баща му умира на 44 г. от инфаркт, в резултат на което майка му, брат му и самият той разчитат на социални помощи. След като завършва гимназия, Лари работи, за да може да помага на майка си. От ранна възраст има интерес към радиото и желание да работи като водещ в радиостанция. Кинг заминава за Маями и след първоначални неуспехи получава първата си работа в радиото - управителят на малка станция в Маями Бийч го наема да изпълнява различни задачи, а когато един от говорителите на станцията внезапно напуска, Лари Кинг е пуснат в ефир. Първото му излъчване е на 1 май 1957 г., работи като DJ от 9 сутринта до обяд. Води също така две следобедни новинарски предавания и спортна програма.

Придобива името Лари Кинг, тъй като генералният мениджър на радиото твърди, че фамилията му Зайгър е твърде етническа и трудна за запомняне. След две години журналистът официално променя името си на Лари Кинг. В следващите години той започва да води и свои интервюта в радиопредаването, като постепенно интервюира все по-популярни личности. През декември 1971 г. е обвинен в мащабно присвояване, което е инициирано от неговия бивш бизнес партньор. Журналистът

незабавно губи работата си

През 1972 г. всички обвинения отпадат, но тв водещият вече е затънал в дългове и е загубил вниманието на своята публика. До края на 70-те години инцидентът започва да бъде забравян и Лари Кинг решава да се върне в Маями. През 1978 г. отново започва работа в радиостанцията „WIOD“. Скоро водещият открива ново вечерно предаване „Larry King Show“, което се излъчва от радиостанция „Mutual Radio Network". Шоуто бързо печели огромна популярност и привлича вниманието на медийния магнат Тед Търнър, който предлага на Кинг да стане водещ на собствено шоу в наскоро създадената Cable News Network (CNN). „Шоуто на Лари Кинг“ („Larry King Live“) започва да се излъчва на живо по CNN през юни 1985 г. В него той е домакин на широк кръг гости и доста противоречиви фигури. От предполагаеми екстрасенси до видни политици и водещи фигури в развлекателната индустрия. Междувременно продължава да бъде радиоводещ и пише вестникарска рубрика в USA Today в продължение на почти 20 години.

На 29 юни 2010 г. Лари Кинг обяви, че след 25 години напуска шоуто. Последното издание на „Шоуто на Лари Кинг“ се излъчи на 16 декември 2010 г. След инфаркта, който преживя през 1987 г., Лари Кинг основа кардиологичната фондация „Лари Кинг“, която плаща за животоспасяващи сърдечни процедури на хора, които иначе не биха могли да си ги позволят. В личен план Лари Кинг е женен осем пъти, като два пъти е сключвал брак с една и съща жена, и има общо пет деца. През лятото на 2020 г., в рамките само на един месец, водещият загуби две от своите деца - Анди и Чая Кинг.  


Лари Кинг в цитати

 

  • Никога нищо не съм научил, говорейки.
  • Трябва да се задават въпроси със „защо?“ „Защо сте направили това?“ На въпрос със „защо“ няма как да ви отговорят с една дума.
  • Тези, които са успели в нещо и не споменават късмета, просто се лъжат.
  • Всяка сутрин си напомням: Нищо, което кажа днес, няма да ме научи на нещо. Ако искам да се уча, това става със слушане.
  • Никога в интервю не използвам думата „аз". Мисля, че не е уместно.
  • Когато пробих през 1957-ма, вратите бяха широко отворени. Сега сте изправени пред силна конкуренция.
  • Никога не забравих бедността и не спирам да мисля какъв късмет имах.
  • На 80 съм и още не знам какъв искам да стана, когато порасна.
  • Подреждането на дома и намаляването на бъркотията ви дава повече контрол върху живота ви. Личната организация някакси ви прави по-свободни да действате по-ефективно.
  • Най-големият ми страх е смъртта, защото не мисля, че отивам някъде.
  • Искам да ме замразят с надеждата, че ще открият от какво съм умрял и ще ме върнат обратно.
  • Богатите не печелят изборите. Те осигуряват парите, но какъв процент от Америка са богатите? 2 процента? Но всички те имат по един глас.