"Крумовград" и "Левски" завършиха наравно 2:2 в последна среща от деветия кръг в Първа лига. На Спортен комплекс "Никола Щерев-Старика" в Пловдив двата отбора изиграха зрелищен двубой, който в крайна сметка приключи без победител.

Новаците откриха резултата в 21-та минута чрез Димитър Тонев, но само десетина по-късно вече изоставаха от "сините". Първо, Цунами възстанови паритета след асистенция на Джавад Ел Джемили, а малко след това Рикардиньо оформи обрата след подаване на бразилския десен бек. По този начин завърши и първото полувреме.

След почивката домакините дочакаха своя момент и в 75-та минута преодоляха Пламен Андреев след точната интервенция на Александър Колев. До края "Левски" не съумя да се добере до победен гол и така допусна първо равенство от началото на кампанията.

"Сините" са трети в класирането с 16 точки, като изостават от лидерите "Локомотив Пд" (25) и "Черно море" (23), но са с мач по-малко от "черно-белите" и "моряците". "Крумовград" пък продължи със силните си изяви в дебютното участие в елита, като е на пета позиция с 13 пункта.

За новаците това също бе първо равенство през сезона - те отново препънаха един от топ отборите в Първа лига, след като по-рано през кампанията надвиха шампионите "Лудогорец" и третите от миналия сезон ЦСКА 1948.

В следващия кръг "Крумовград" гостува на "Пирин Благоевград", докато "Левски" посреща намиращия се на дъното "Етър" на "Герена".