Вицепрезидентът Камала Харис излезе наскоро в кампуса на университет в Пенсилвания и беше посрещната от група мажоретки.
"Тя има тази страст. Тя има тази топлина. Тя е нашият вицепрезидент. Вие не можете да се състезавате", скандираха те.
58-годишната Харис се надява да предизвика ентусиазъм сред по-младите избиратели - възрастова група, до която 80-годишният президент Джо Байдън трудно достига.
За тази цел в петък Харис бе натоварена с нова роля - да се справи с проблема с насилието с огнестрелни оръжия, което всява ужас в училищата в цялата страна.
Заедно с Харис и Байдън по време на обявяването на новата ѝ роля в Белия дом застана и първият член на Конгреса от поколението Z - 26-годишният демократ Максуел Фрост.
Говорейки за стрелбите, които се превърнаха в трагична част от американския живот, се опита да изрази съпричастност.
"В днешния свят, на първия учебен ден, учениците, да, научават името на своя учител. Да, те научават местоположението на своето шкафче и се учат как да се скрият тихо от активен стрелец", каза Харис, цитирайки разпространената в американските училища практика да се обучават младежите как да останат живи по време на нападение от стрелец.
Насилието с огнестрелно оръжие е в списъка с ключови въпроси, включително правото на аборт, изменението на климата и дискриминацията, които Харис - първата жена, чернокож и човек от южноазиатски произход, заемащ поста на вицепрезидент - разглежда в рамките на национална обиколка из колежите, озаглавена "Борба за нашите свободи".
Едномесечната обиколка ще я отведе в университети, където тя ще се насочи към афроамериканските студенти и студентите от други малцинства, говорейки по въпроси, които ги вълнуват най-много.
Тя работи за мобилизирането на две електорални групи, които предложиха ключовете за Белия дом на Байдън на последните избори и чийто глас ще бъде жизненоважен отново през следващата година: младите хора и малцинствата.
"Когато вашето поколение започне да гласува масово, много от тези неща ще се променят", заяви Харис пред студенти във вторник в колеж в малкия град Рединг в Пенсилвания, според съобщения в местната преса.
"За да промените този свят, от многото начини, по които можете да го направите, един от най-големите начини е да гласувате", каза тя в интервю със студент, споделено в X, по време на посещение в кампус в Северна Каролина.
По време на обиколката си вицепрезидентът беше посрещнат с хореография и възгласи, които рязко контрастират с мрачните ѝ социологически резултати.
Според сайта FiveThirtyEight, който обобщава проучвания на общественото мнение, малко под 40% от американците имат благоприятно мнение за вицепрезидента. Байдън е повече или по-малко в същия диапазон.
Белият дом все още редовно се сблъсква с понякога язвителни статии за вицепрезидентката.
В неотдавнашна, широко обсъждана статия колумнистът на "Washington Post" Дейвид Игнатиус призова не само Байдън, но и Харис да не се кандидатира отново.
"Харис има много похвални качества, но простият факт е, че тя не успя да спечели популярност в страната или дори в собствената си партия", пише той.
Надеждата на републиканците за Белия дом Ники Хейли, също жена от южноазиатски произход, отправи най-острите си нападки към вицепрезидента.
Бивш посланик в ООН по времето на тогавашния президент Доналд Тръмп, Хейли редовно настоява, че поради възрастта на Байдън, именно вицепрезидентът - който би го наследил, ако той умре или е нетрудоспособен - трябва да бъде победен.
Идеята за президент Харис "би трябвало да накара всеки американец да настръхне", казва Хейли.