Кабинетът "Желязков" оцеля и след четвъртия вот на недоверие. Той беше внесен на 3 юли от „Величие”, с подписите на още две от формациите в Народното събрание - „Възраждане” и МЕЧ, а темата е „Провал в сектор Околна среда и води”. Вотът беше отхвърлен с 83 гласа "за", 131 "против" и 0 "въздържали се".

Веднага след отхвърлянето на вота на трибуната излезе Божидар Божанов от ПП-ДБ, който искаше да даде папка на Бойко Борисов, който излезе от залата. По думите на Божанов в нея е оставката на Цончо Ганев.

"От вашия подпис зависи дали ще продължавате да си подавате топката с руските проксита - те да пускат стабилизиращи вотове на недоверие, а вие да им пазите имунитетите и оставките. Оставям папката на първия ред", каза Божанов.

На думите му отвърна лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов, който благодари на Божанов, че е подкрепил "вота на руските проксита". "Трябва да обясните дали сте такова или имате проблем с политическия морал и манталитет, с оглед на вашата антибългарска, шизофренична и непоследователна политика", каза Костадинов.

Предходните вотове на недоверие срещу кабинета "Желязков"

На 3 април правителството на Росен Желязков оцеля след първия вот на недоверие. Той беше внесен отново от „Възраждане” и подкрепен от депутатите от „Величие” и МЕЧ. Мотивът бе системен провал на правителството във външната политика. Едва 54 народни представители гласуваха „за”, а 150 бяха „против”.

На 17 април кабинетът „Желязков” оцеля и след втория вот на недоверие. Вносителите му бяха партиите МЕЧ, „Възраждане” и „Величие”, а основен мотив беше корупцията. В първото гласуване участие взеха 202 народни представители. От тях „за” бяха 71, а „против” - 131. Стигна се и до прегласуване по искане на Хайрие Садъков. В него се включиха 202 депутати, като 72 се обявиха „за” предложението, а 130 бяха „против”. След празниците опозицията готви трети вот на недоверие.

На 4 юли правителството оцеля и при третия вот на недоверие. Той беше внесен от „Възраждане” с подписите на още две от формациите в Народното събрание - "Величие" и МЕЧ, а темата бе "Провал на фискалната политика". Вотът беше отхвърлен с 54 гласа "за", 130 "против" и 0 "въздържали се".