Петър Низамов-Перата бързо привлече вниманието, като първо излъчваше на живо от мобилния си телефон

Хиляди хора се включиха в протестното шествие в Асеновград в неделя вечерта. В шествието участваха над 5 хил. души, а в последвалия протест се включиха около 10 хиляди. Протестиращите бяха подкрепени от мотористи и футболни агитки. Шествието премина по централната улица до църквата „Св. Атанас", като полицията не позволи на рокерите да го придружат на моторите си и те трябваше да ги оставят. Полицейското присъствие бе изключително засилено, като жандармерията блокира с тежки машини пътя на шествието на по-малко от километър от ромската махала. Жандармеристите останаха на мястото и след края на протеста.

Протестиращи все пак се сблъскаха в жандармерията, за да пробият към махалата. Част от тях замеряха униформените с бутилки от минерална вода и запалки, а силите на реда не отвърнаха. На място присъстваха главният секретар на МВР Младен Маринов и зам.-директорът на Националната полиция Тодор Гребенаров.

На протеста в Асеновград бе и Петър Низамов-Перата, който стана известен покрай т.нар. граждански патрули, които обикаляха района на границата с Турция, за да ловят нелегални мигранти. Перата нападнал оператора на бТВ Петър Джанаваров. Това стана, докато протестиращите опитваха да нахлуят в ромската махала, като Низамов обвини оператора, че му е блъснал телефона.

В момента Перата е завел десетки дела срещу журналисти и медии, описали побой преди 6 години пред бургаска дискотека, за който се твърдеше, че Перата е бил деен негов участник. През миналата година, след като всички свидетели на побоя, включително и полицаи, получиха амнезия, съдът оневини Перата. А той пък реши да се разправя с медиите наред. Първите дела вече тръгнаха в Бургаския районен съд. Предстои останалите да се гледат до края на юли. Низамов настоява за обезщетения в размер на по 20,000 лева на дело. Парите щял да дари на бедни и нуждаещи се.