Григор Димитров започна участието си в основната схема на тенис турнира от сериите ATP 500 на трева в Куинс Клъб с успех над Емил Руусувуори в два сета – 6-2, 6-4, за близо час и половина игра. За първата ни ракета това бе трети пореден успех в надпреварата след двата му в квалификациите.

Григор, който замени оттеглилия се поради контузия шампион от последните две издания Матео Беретини в основната схема, стартиращо блестящо двубоя си с финландеца, правейки пробив в първия сервис гейм на опонента. Последва още един на сметката на българина в петия гейм, след което той затвори частта в своя полза.

Във втората част Димитров трябваше да се справя с критичен момент в четвъртия гейм, когато Руусувуори имаше три шанса за пробив, но за щастие ги пропиля. Последва пробив за българина още в следващия гейм. При 4-5 и сервис на финландеца Григор пропусна два мачбола, но нямаше прошка на собствено подаване и с гейм на нула си гарантира виза за втори кръг.

Нашият тенисист игра страхотно на сервис, като завърши с 11 аса и нито една двойна грешка. Той загуби само три точки на първи сервис за целия мач, като отрази и четирите шанса за пробив пред съперника. Григор приключи с 22 уинъра и седем непредизвикани, докато противникът се отчете с 9-8 в тази графа. В осминафиналите 32-годишният хасковлия ще играе с осмия поставен Франсиско Серундоло от Аржентина. При евентуален успех, Димитров може да си осигури сблъсък с водача в схемата Карлос Алкарас, който се изправя срещу чеха Иржи Лехечка.