Григор Димитров е в третия кръг на Откритото първенство на САЩ след убедителна и престижна победа в три сета над  бившия номер 1 в света Анди Мъри - 6:3, 6:4, 6:1 за 2 часа и 45 минути. Двамата се срещнаха на корта за първи път от 7 години, а балансът им вече е 12-4 за британеца.

Битката вървеше равностойно само до средата на първия сет. След това Григор установи пълен контрол над събитията и във втората и третата част даде общо 5 гейма на съперника си.

Димитров преодолява втория кръг в Ню Йорк за първи път от 2019 г. Тогава той игра полуфинал, загубен от Даниил Медведев. Последваха три поредни отпадания още във втория кръг на турнира.

В следващия кръг българинът ще се изправи срещу Александър Зверев. Той се наложи в германския сблъсък с Даниел Алтмайер 7:6 (1), 3:6, 6:4, 6:3. Предстоящият мач ще бъде трети между Димитров и Зверев в рамките на два месеца.