Григор Димитров отпадна във втория кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис, след близо 4,5-часов мач. За първи път от 2013 г. насам българинът не намери място сред най-добрите 32-ма на първия за годината турнир от Големия шлем. Родният тенисист не успя да се справи с 22-годишния американец Томи Пол, който е номер 80 в световната ранглиста. Той загуби след 4:6, 6:7(6), 6:3, 7:6(3), 6:7(3). Първият сет започна спокойно, като Григор взе първото си подаване на 0. Пол обаче не отстъпваше по нищо на българина. Двамата тенисисти не допуснаха грешки при свои сервис почти до края. При 4:4 американецът успя да осъществи пробив, който му донесе и първия сет. Втората част на мача беше изключително напрегната. Двамата на корта показаха отлична игра и зарадваха публиката с атрактивни отигравания. Това доведе до тайбрек, в който американецът беше по-добър и поведе с 2:0 сета. Григор погледна към обрата с пробив в самото начало на третия сет, но Пол реагира веднага и успя да изравни. Българинът отново поведе за 4:3 и след това затвърди предимството си, а по този начин и лесно намали изоставането си на 1:2 сета. Четвъртата част започна с размяна на пробиви. Деветият гейм беше изключително оспорван. Американецът имаше няколко възможности да поведе, но Димитров успя да се измъкне от заплетената ситуация. Така се стигна до нов тайбрек. В него българинът поведе убедително с 4:0 и лесно изравни. Двамата тенисисти бяха видимо уморени в началото на решителния пети сет. Димитров обаче успя да реализира пробив за 3:2. Пол не се отказа и възстанови равенство в сета. Григор реализира и втори пробив, който съперникът му върна. Американецът поведе в резултата, а след това се стигна до трети тайбрек в мача. В него Пол беше безапелационен - 10:3. Загубата на Димитров ще доведе и до негов спад в ранглистата, тъй като през миналия сезон той игра в четвърти кръг на Откритото първенство на Австралия.