Словения и Сърбия завършиха наравно 1:1 в мач от Група С на Евро 2024. Словенците поведоха с гол на бившия футболист на Лудогорец Ян Карничник. "Плавите" изравниха с последния удар в мача. Точен бе Йович след центриране от корнер.

В 38-ата мин гредата спаси сърбите. Ударът беше на Тими Елсник, а Шешко получи възможност да реализира при добавката, но не уцели вратата. В края на първата част пък Митрович се озова на голова позиция. Нападателят стреля, но стражът на словенците Облак отрази.

Второто полувреме започна с отлична възможност за сърбите, след като Душан Тадич изведе Александър Митрович очи в очи с Облак, но таранът не съумя да го преодолее. Само минути по-късно бившият нападател на Фулъм и Нюкасъл бе оставен да стреля с глава, но отново неуспешно.В 58-ата мин Шешко отново можеше да даде аванс на родината си, но стражът на Сърбия Райкович парира.

Така се стигна до 69-ата минута, когато Словения откри след страхотна атака. Жан Карничник, бившият футболист на Лудогорец, проби дълбоко в половината на Сърбия, след което намери Елшник, който центрира по земя на втора греда и Карничник от няколко метра вкара за 1:0.

След гола сърбите веднага отговориха чрез Александър Митрович. Играчът на Ал Хилал нацели гредата в 72-ата мин.

В заключителните минути тимът на Пикси Стойкович хвърли всички сили в търсене на точката. И това се случи в последния възможен момент от мача, когато след центриране от ъглов удар, за който се включи и вратарят Предраг Райкович, Лука Йович успя да засече с глава за 1:1, оставяйки живи надеждите на тима за място на елиминационната фаза.

Така Словения вече има 2 точки в актива си. В първия мач тимът завърши 1:1 с Дания. Западните ни съседи пък паднаха 0:1 от Англия на старта.