Германия е първият отбор, който се класира за осминафиналите на Европейското първенство по футбол, след като се наложи над Унгария с 2:0 в мач от група А на надпреварата. На стадиона в Щутгарт Бундестимът се справи с "маджарите" за място в елиминациите на домашния турнир.

Унгарците оказаха мощна съпротива и успешно се надиграваха с домакините в първите десетина минути на мача, като имаха и нелоша възможност за гол. Възпитаниците на Юлиан Нагелсман все пак съумяха да открият резултата след 22 минути игра, когато Джамал Мусиала се възползва от недобрата игра в защита на съперника, за да отбележи своя гол номер 2 на шампионата.

Унгарците, които бяха опрени до стената след поражението от Швейцария на старта, отвърнаха на предизвикателството и на няколко пъти Мануел Нойер трябваше да се намесва, за да запази статуквото непроменено. В крайна сметка, Маншафтът се оттегли на почивка с минимален аванс в резултата.

След паузата домакините натиснаха в търсене на втори гол, с който щяха до голяма степен да убият интригата и го постигнаха в 67-та минута, когато Илкай Гюндоган се разписа с фирмено изпълнение, което матира Петер Гулачи за втори път в двубоя. Това сломи играчите на Марко Роси, които до края можеха да инкасират още някое и друго попадение, но резултатът остана 2:0 в полза на германците, които си подпечатаха място в елиминациите на надпреварата.

Германия е първият осминафиналист в турнира, след като в петък разби Шотландия в мача на откриването с 5:1 на "Алианц Арена". Унгарците запазват, макар и минимални шансове, да излязат от групата, въпреки че са вече с две загуби и голова разлика 1:5.

В последните срещи от група А "маджарите" ще играят с Шотландия, който никога не е стигал до елиминациите на голям форум, а Бундестимът има за съперник коравия състав на Швейцария.