Националният отбор на България по футбол загуби от Иран с 0:1 в контролна среща, играна на реновирания стадион "Христо Ботев" в Пловдив. Двубоят бе генерална проверка за "лъвовете" преди евроквалификацията с Черна гора в неделя.

Иранците, които участваха в последните три издания на световното първенство, започнаха по-силно срещата и създадоха няколко опасности пред Димитър Митов, а в 14-та минута поведоха в резултата, след като Илия Груев сбърка в опита си да върне топката с глава на Митов и Мохамед Мохеби вкара на празна врата.

До края на първата част Иран стоеше по-добре на терена, но постепенно "лъвовете" изравниха играта, а след почивката натиснаха в търсене на обрат.

Селекционерът Младен Кръстаич опита да освежи състава и пусна в игра Георги Русев, Илиан Илиев и Доминик Янков, но домакините трудно стигаха до чисти голови положения, като пробваха предимно с изстрели от далечно разстояние, които не носеха опасност за вратата на Иран.

В крайна сметка Кирил Десподов и компания не успяха да стигнат до изравнителен гол и регистрираха загуба. В следващия си мач България гостува на Черна гора в неделя, 10 септември, от 19:00 часа.