"Лудогорец" загуби от "Аякс" с 1:4 у дома в първи плейоф за влизане в групите на "Лига Европа". На стадион "Хювефарма Арена" българският шампион се сблъска с реалността и допусна тежко поражение от нидерландския гранд, който на практика уби интригата преди реванша в Амстердам след седмица.

Домакините стартираха по лош начин, инкасирайки два бързи гола в рамките на 120 секунди. Последователно се разписа Мохамед Кудус, който е пред трансфер в английския Уест Хем. В ролята на асистенти за головете на офанзивния футболист се превърнаха Девин Ренш и Кенет Тейлър.

Резултатът набъбна на 3:0 за гостуващия състав в 40-та минута след попадението на нападателя Брайън Броби. В началото на второто полувреме Кудус оформи своя хеттрик след асистенция на Стивън Бергхаус, а възпитаниците на Ивайло Петев се добраха до почетен гол чрез Оливие Вердон от дузпа в 70-та минута.

До края разградчани не съумяха да върнат поне още едно попадение във вратата на "Аякс" и така са почти сигурни участници в групите на "Лигата на конференциите". Реваншът между двата състава е следващия четвъртък, 31 август, от 21:00 часа българско време.

Преди това българският първенец посреща "Берое" в Първа лига в неделя вечер, докато за амстердамци нямат двубой преди реванша, а след него са гости на "Фортуна Ситард" в "Ередивизи".