Финикс Сънс успя да се възстанови от слабия си старт срещу Маями и победи Маями със 111:90 в супер-дербито на изминалия ден в НБА, а с успеха си осигури предсрочно участие в плейофите за титлата. Двата отбора, които водят в конференциите се изправиха един срещу друг, а "слънцата" затвърдиха тоталната си доминация, след като вече имат 53 победи и 13 поражения. Маями e начело на Изток с 44/23, но тимът от щата Аризона стана първият участник, който вече и на теория е гарантирал участието си в елиминациите. Дивайн Буукър вкара 23 точки, а Майкъл Бриджис добави 21. Буукър се завърна след пропуснати 4 мача, в които бе изолиран заради контакт с хора с COVID-19. Той бе близо до трипъл-дабъл, но завърши с 9 асистенции и 8 борби. Също така съставът може да се похвали, че е постигнал победи над всичките 29 отбора в първенството – постижение, което не се беше случвало от сезон 2006/2007. Влизайки в мача след успеха в Орландо във вторник, тимът на Финикс вече има 25 победи при 31 мача като гост. Деандре Ейтън завърши с 19 точки, с 9 от 10 стрелби при стандартна дистанция и спечели 11 борби. Джавейл Макгий прибави 11 пункта и 15 борби. За домакините от Маями Дънкан Робинсън наниза 22 точки, а Бам Адебайо и Тайлър Херо прибавиха по 17. Маями излязоха на терена без звездата си Джими Бътлър, а малко след началото на четвъртата част Кейлъб Мартин трябваше да напусне с травма в коляното. Торонто Раптърс победи със 119:104 Сан Антонио като гост, записвайки 35-а победа през сезона. Фред ВанВлийт вкара 26 точки, отлагайки поне за малко коронацията на Грег Попович като най-успешният треньор в историята на Лигата. В момента специалистът има равни показатели с ментора си Дон Нелсън с 1335 победи в редовния сезон. Следващата възможност за 73-годишния наставник да подобри рекорда е утре срещу Юта Джаз. ВанВлийт се отчете със 7 от 15 успешни стрелби, но това е първи негов мач от близо месец заради травма в коляното. Скоти Барнс и Паскал Сиакам вкараха по 20 точки за успеха на канадския отбор, който прекъсна серията от три поражения. Келдън Джонсън вкара 27 точки, ДеДжонти Мъри добави 25 и подаде 12 паса. Милуоки Бъкс се наложи над Атланта у дома със 124:115 и остава начело на Централната дивизия с 42/25. Гръцкият център Янис Адетокумбо завърши със забележителните 43 точки и 12 борби, за да постигнат Бъкс шеста поредна победа над този съперник. Така Милуоки взе малка преднина срещу Филаделфия в битката за 2-ото място в цялата Източна конференция. Боби Портис вкара 23 точки и взе 15 борби, а Крис Мидълтън остана с 23 точки и 8 борби. Малик Бийзли вкара 11 тройки за Минесота и завърши с 33 точки, а Тимбъруулвс победи Оклахома Сити със 132:102. 11-те тройки пък са клубен рекорд за тима в НБА в един мач, а Бийзли опита 17 пъти, като не игра и в последните 4:57 минути на мача. Минесота е на 3-о място в Северозападната дивизия с 38/29. Лос Анджелис Клипърс победи Вашингтон със 115:109. Никола Батюм вкара тройка 31.2 секунди, за да изведе своите напред в резултата, а Реджи Джаксън наниза 31 точки за успеха на тима. Равенството беше възстановено от домакините 2:37 минути преди края, а Джаксън с два наказателни удара 12.3 секунди преди края на мача направи разликата на 4 точки.