Поставеният под №1 на в Западната конференция Финикс Сънс изкова трета победа в серията срещу Ню Орлиънс от първия кръг на плейофите в NBA, след като се наложи със 112:97. Майкъл Бриджис наниза 31 точки, а Крис Пол добави 22 и 11 асистенции за успеха, с който Слънцата излязоха напред в резултата, повеждайки с 3:2. "Слънцата" не допуснаха изоставане в нито един момент, но и не успяха да дръпнат напред в резултата, за да си гарантират спокойствие. С тази победа съставът постави любопитен рекорд от 50 поредни двубоя, които печели след като е бил напред в резултата в първите три третини. Брандън Инграм вкара 22 точки за Ню Орлиънс, а Си Джей Маккълъм добави 21. Финикс водеше с 89:78 в началото на четвъртата част, но Ню Орлиънс скъси пасива си до 7 пункта по-малко от две минути преди края. Камерън Джонсън обаче отбеляза много бързо, за да осигури спокойствието на домакините. Тимът от щата Аризона може да си гарантира класиране за полуфинал на Запад, ако грабне шестата среща в серията в четвъртък като гост.