Като една от най-активните и популярни онлайн дестинации Facebook е любимо място, където създателите на съдържание се опитват да популяризират своите публикации в социалната мрежа. Самата компанията няма нищо против това, но не й харесват методите на все повече сайтове. Затова тя обяви, че затяга контрола по т.нар. клик-бейт заглавия. С този термин се определят заглавията, които целенасочено провокират хората да последват даден линк, за да видят повече информация по темата или дори са подвеждащи. Такъв тип постове се кликват от хората по-често, което ги издига повече в новинарския поток за сметка на останалите публикации. Според проучване на Facebook обаче хората предпочитат по-честни заглавия, които да ги оставят сами да решат дали искат да посетят страницата за повече подробности. Затова социалната мрежа ще приоритетизира публикациите, които съдържат оригиналните линкове, а не променени заглавия или изтрити линкове, които карат потребителите да кликват на снимките, за да посетят сайта. Това ще улесни и потребителите на мобилни устройства, аргументират се от Facebook. В анализите ще се включва дори колко време прекарват потребителите в дадения сайт, след като са кликнали на линка. Целта на Facebook е да ограничи максимално подвеждащите връзки.
Едновременно с това компанията на Марк Цукърбърг признава, че търсачката на социалната мрежа далеч не е от най-ефикасните. Компанията е започнала разработка на нова търсачка, която ще позволява да се търсят стари публикации на приятели по ключова дума. За момента пробна версия на търсачката е активна за ограничен брой потребители на мобилното приложение на Facebook. Чрез нея може да се търсят всички достъпни за даден потребител публикации на неговите приятели и страниците, които следва. По този начин човек ще може по-лесно да намира старото съдържание, казват от социалната мрежа. Те виждат функцията като подобрение за търсенето чрез мобилни устройства, но засега не уточняват кога тя ще бъде активирана за всички потребители.
Търсачката се възползва от възможностите на Graph Search, която също продължава да е в процес на разработка и поетапно се активира за потребителите по света. Тя им позволява да задават различни въпроси и да получават по-конкретни отговори. Компанията се надява, че ще спечели симпатиите на потребителите, които традиционно остават доста недоволни от нейните мобилни приложения. Чатът Facebook Messenger например има рекордно нисък рейтинг в Apple App Store и Google Play Store.