Facebook се готви да добави платени от рекламодателите новини във формата Sponsored Stories в тикера - десния панел на титулната страница, където обикновено се появяват всички действия на приятелите, съобщи Huffingtonpost. Тикерът стана едно от нещата, които шефовете на социалната мрежа обновиха през септември. Когато курсорът се прокара през което и да е съобщение там, се появява разгърната версия на текста, който може да се изкоментира и дори "хареса". Очаква се в най-скоро време потребителите да забележат в тикера и реклами, които ще са именно във формата Sponsored Stories - визуално отделени текстове, в които ще се споменава една или друга търговска марка.

Самият инструмент Sponsored Stories, включен във Facebook още през януари, тази година, позволява визуално да се показват до седем вида активности на потребителите - когато са се абонирали за дадена страница, когато са публикували в нея, харесали са даден пост, използвали са приложение или игра или пък са споделили с приятелите си някое рекламно послание. Форматът е вече достъпен за рекламодателите в почти всички държави, където е достъпен и самият Facebook.

Представителят на Facebook Ендрю Нойес е потвърдил плановете да се включват вече и реклами в тикера. "Неотдавна ние внесохме някои изменения във Facebook, които ще позволят да привлечем активно потребителите в показващото се съдържание - както платено, така и обичайното, което те вече познават", заявява той. Така хората ще виждат хем реклами, хем Sponsored Stories, наред с обичайните неща, които са свикнали да се появяват в тикера. Стремежът е рекламите все повече да се вписват в обичайния изглед на Facebook, за да не са толкова натрапчиви, но пък по този начин активно да въвличат с посланията си потребителите. В същото време рекламодателите се надяват, че по този начин ще могат да прилъжат хора с по-малко опит в социалната мрежа, които не знаейки, че това е реклама, ще прочетат посланието и дори ще разгледат страницата, към която то отвежда. Подобна практика вече стана нещо нормално и в останалите социални мрежи, като Twitter например.