Филаделфия победи като гост Кливланд със 112:108 и си гарантира място в плейофите на НБА. Джоел Ембийд блесна с 44 точки и 17 борби, а Джеймс Хардън се отличи с "трипъл-дабъл" от 21 точки, 10 борби и 10 асистенции срещу бившия си отбор, въпреки че не изигра особено силен мач със само 4 успешни стрелби от 13 опита от игра. Дариус Гарланд бе най-резултатен за домакините с 23 пункта. Предпоследния в Западната конференция Оклахома Сити изненадващо спечели срещу осигурилия си титлата в редовния сезон Финикс със 117:96 в собствената си зала. Резервата Оливие Сар записа рекордните в кариерата си в лигата 24 точки, а сърбинът Алексей Покушевски регистрира първи "трипъл-дабъл" в кариерата си със 17 точки, 12 асистенции и 10 борби. Финикс, който беше без най-добрия си реализатор Девин Буукър, допусна второ поредно поражение. Гостите имаха проблем със стрелбата от разстояние, като реализираха едва 7 от 38 опита от зоната на трите точки, с което записаха най-слабото си постижение през сезона. Майкал Бриджис вкара 18. Лука Дончич блесна с 32 точки и рекордните си за сезона 15 асистенции, помагайки на Далас да спечели гостуването си на Милуоки със 118:112. Той бе близо до "трипъл-дабъл", като добави и 8 борби. Дуайт Пауъл допринесе с 22 точки и 13 борби за успеха на тексасците. Янис Адетокунбо бе най-добър за домакините с 28 точки и 10 борби. Двата отбора вече си осигуриха място в плейофите за титлата. Бостън стигна до успеха със 144:102 срещу Вашингтон в последното си домакинство за сезона. Джейлън Браун завърши с 32 точки, 7 борби и 5 асистенции, а Джейсън Тейтъм добави 22, 7 асистенции и 6 борби. Центърът Кристапс Порзингис бе най-полезен за столичани със 17 точки и 7 борби. Никола Йокич наниза 38 точки и взе 18 борби, а Денвър надделя над домакина Лос Анджелис Лейкърс със 129:118. Уил Бартън допринесе с 25 за гостите, които се изкачиха на петото място в Западната конференция. Лейкърс допусна шесто поредно поражение и понесе пореден удар в борбата си за класиране в пресявките. Антъни Дейвис се отличи с 28 точки, 9 борби и 8 асистенции, а Ръсел Уестбруук вкара 27 пункта и взе 10 борби, но това не бе достатъчно и домакините останаха на 11-то място на Запад. Садик Бей реализира 31 точки и помогна на Детройт да надделее над домакина Индиана със 121:117. Гостите направиха клубен рекорд с 13 тройки за полувреме в първите две четвърти по пътя си към третата поредна победа в лигата. Ошей Брисет беше най-добър за Индиана с 20 точки и 9 борби. Последният в Източната конференция Орландо допусна шеста последователна загуба след 88:118 при домакинството си на Ню Йорк. Ар Джей Барет вкара 27 точки за успеха на гостите, а резервата Иманюъл Куикли се отличи с първи "трипъл-дабъл" в кариерата си с 20 точки, 10 борби и 10 асистенции. Антъни Едуърдс изпъкна с 33 точки, а Минесота се справи с домакина Хюстън със 139:132. Карл-Антъни Таунс добави 28 точки и 11 борби за успеха. Джейлън Грийн завърши с 31 точки за Хюстън, който допусна четвърто поредно поражение и е последен на Запад. Келдън Джонсън се отличи с 28 точки, а Зак Колинс допринесе с 18 точки и 13 борби, при, успеха на Сан Антонио над гостуващия Портланд със 113:92. Голдън Стейт спечели за четвърти път в 4 мача през сезона срещу Сакраменто след 109:90. Андрю Уигинс завърши с 25 точки, а Джордън Пуул - с 22, за успеха на гостите. Харисън Барнс вкара 18 точки и взе 10 борби, но с поражението Сакраменто бе елиминиран от борбата за плейофите. Маркъс Морис реализира 22 точки, а Ивица Зубац записа 22-и "дабъл-дабъл" за сезона с 16 точки и 14 борби, с което помогна на Лос Анджелис Клипърс да преодолее гостуващия Ню Орлиънс със 119:100.