Антъни Едуардс отбеляза 36 точки, а седмият поставен Минесота победи втория Мемфис със 130:117 в мач №1 от серията им в Западната конференция. Карл-Антъни Таунс добави 29 и 13 борби. Малик Бийзли заби 23 точки, а Джейдън Макданиелс - 15. Минесота спечелиха първия си плейоф от 2004 година насам. Тогава надвиха Сакраменто в първия кръг по пътя си към финалите на Западната конференция. Джа Морант бе лидер за Мемфис с 32 пункта и 8 асистенции, а Дилън Брукс добави 24 точки. Джордан Пул блесна с 30 точки, оставайки в стартовия състав, след като Стеф Къри се завърна след контузия на крака, а Голдън Стейт повали Никола Йокич и Денвър със 123:107 в първи мач от серията им на запад. Къри стана от резервната скамейка, за да допринесе с 16 точки за 21 минути, след като пропусна точно месец с изкълчен лигамент на левия крак. Клей Томпсън отбеляза 19 точки. Йокич от своя страна записа 25 точки и 10 борби за Денвър. Донован Мичъл отбеляза 30 от своите 32 точки през второто полувреме, Боян Богданович добави 26 и Юта победи Далас с 99:93. Маверикс играха без звездата си Лука Дончич. Четвъртият поставен Маверикс, който стартира плейофите у дома за първи път от сезона на единствената си титла в НБА преди 11 години, загуби своя лидер заради проблеми с левия си прасец. Треньорът Джейсън Кид каза само, че състоянието на Дончич ще се преценява ден за ден. Тайрийз Макси отбеляза 38 пункта, а 21 от тях през третата четвърт, за да помогне на Филаделфия да победи Торонто със 131:111 в мач 1 от плейофите на Източната конференция. Джеймс Хардън добави 22 точки и 14 асистенции, а топ реализаторът в НБА през този сезон Джоел Ембиид добави 19 точки и 15 борби. Тобиас Харис отбеляза 26 пункта. Паскал Сиакам се отчете 24 точки за Торонто. Мач номер 2 е в понеделник вечер във Филаделфия.