Футболният ни шампион Лудогорец се класира за групите на Лига Европа за шеста поредна година.

"Орлите" завършиха 3:3 при гостуването си на Жалгирис след продължения.

Литовците наваксаха изоставането си от един гол от първата среща в Разград (0:1), печелейки с 3:2 в редовното време.

Късна дузпа, реализирана от Оливие Вердон, прати Анте Шимунджа и компания в групите на втория по сила евротурнир.

Така Лудогорец ще играе за шеста поредна година в групите на Лига Европа, като ще разбере съперниците си в груповата фаза на 26 август.

За Шимунджа и компания предстои гостуване на Черно море в Първа лига в понеделник, преди „зелените“ да се изправят срещу Левски в спор за Суперкупата на България на 1 септември.

Вицешампионът ЦСКА пък пропусна възможността да играе за трета поредна година в групи на евротурнир, след като загуби от Базел с 0:2 като гост в плейоф за влизане в груповата фаза на Лигата на конференциите.

„Армейците“ не играха добре на реванша в Швейцария и инкасираха два гола след 60-та минута, които ги изхвърлиха от по-нататъшно участие в турнира.

На „Санкт Якоб-Парк“, пред погледа на тенис легендата Роджър Федерер, домакините спечелиха с голове на Фабиан Фрай в 66-та минута и  Михаел Ланг в 84-та.

Така „армейците“ ще насочат вниманието си към вътрешния шампионат, където ги чака дерби с лидера в Първа лига ЦСКА 1948 в понеделник, 29 август, от 20:30 часа на стадион „Българска армия“ в столицата.