Родена  в София, но през 1979 с родителите си избягват от България.

Установяват се в Ню Йорк.

Завършва дизайнерския департамент на Нюйоркския университет, а след това – и Нюйоркското филмово училище. Пробивът й в игралното кино е сторибордът (рисунки за филми с постановки на сцени) на „Мълчанието на агнетата‛ (1991) на Джонатан Деми. Като изпълнителен продуцент на „Домашни светци‛ (1993) той я наема за дизайнер на филма. Това е нейният дебют. А година преди това тя снима в България документалния филм „Най-дългата сянка‛, посветен на нейните дядо и баба и репресиите по време на комунистическия режим.

Тя е Калина Иванов и вече добива все по-голяма популярност в Щатите.

Калина вече е част от Управителния съвет на Академията за филмово изкуство и наука в САЩ, куъдето ще има много нови лица, включително актьорът Лу Даймънд Филипс, добил световна слава в "Ла Бамба".

Тя ще отговаря за "Дизайн на продукцията"

Единадесет души бяха избрани за първи път на годишните избори на организацията, за да изберат една трета от Управителния съвет, тъй като единадесет други членове прекратиха мандата си, включително управителя на актьорския бранш Упи Голдбърг и управителя на писателския бранш Лари Карашевски.

С въвеждането на по-строгите насоки за работа на AMPAS сега двама дългогодишни членове на Борда - Чарлз Бърнстейн (музика) и Джон Блум (късометражна и пълнометражна анимация) - са окончателно изключени от Борда, докато останалите, чиито мандат е прекратен, могат да се кандидатират отново след две години.