"Шефовете" от "Канзас Сити Чиефс" спечелиха 53-тия Супербол на Америка. В оспорван мач, провел се в Маями, те надделяха над "Сан Франциско Фортинайнърс" с 31:20. Питсбърг Стийлърс имат най-много спечелени Супербоула - 6, а Далас Каубойс и Сан Франциско Фортинайнърс си разделят второто място с по 5 победи. 15 други отбора са печелили поне по веднъж Супербоул. Шоуто на полувремето бе поверено на Шакира и Дженифър Лопез, които взривиха публиката с изпълненията си. По-рано двете певици обявиха, че ще оеят благотворително и че посвещават сценичната си поява на голямото събитиое на баскетболиста Коби Браънт, който загина трагично в катастрофа с хеликоптер.

До третата четвъртина мачът вървеше много оспорвано и и двата отбора се оттеглиха на почивката с равен резултат от по 10 точки. В четвъртата част "Сан Франциско" спечели преднината след гол на Роби Гулд от 42 ярда. Без да губи време отборът се придвижи напред цели 55 ярда в последваллите 6 разигравания и така си осугури преднина от 10 точки. Но след това Канзас обърнаха играта и излязоха напред, като задържаха преднината си до края на мача.