Ботев (Пловдив) загуби с 1:2 от Панатинайкос в първия мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа, игран пред 15 000 зрители на Олимпийския стадион в Атина. Пловдивчани играха добре, но се почувстваха ощетени от съдийството.

Домакините поведоха в 8-ата минута, след като Йеремейеф се разписа с помощта на рикошет. Пет минути по-късно Йеремейеф пропусна на празна врата. Ботев отговори с няколко опасни атаки, като в 43-ата минута Панатинайкос получи спорна дузпа, реализирана от Бакасетас за 2:0.

Във втората част Ботев намали резултата в 71-ата минута, когато Ален Корошец се разписа след грешка на защитата на Панатинайкос. В 85-ата минута на Ботев бе отменена дузпа след преглед на VAR.

Реваншът ще се играе на 1 август на стадион "Христо Ботев" в Пловдив.

В турнира Лига на конференциите Черно море завърши 0:0 с Апоел Беер Шева, а ЦСКА 1948 победи черногорския Будучност с 1:0 на националния стадион.