През пролетта на 1902 г. Каси Л. Чадуик се качва на влака от Кливланд до Ню Йорк, а след това наема карета, за да продължи пътя си до Холанд. Това е хотел на ъгъла на 30-а улица и 5-о авеню. Въпросният хотел е известен с реновирани банкетни зали и винарна, чието съдържание се оценява на близо 350 хиляди долара.

Дамата влиза в лобито, звукът от високите токове отеква по мраморния под, всеки мъжки поглед се е завъртял към нея. Погледът на дамата продължава да минава покрай всички лица. Каси търси някого – Джеймс Дилън. Той е адвокат и приятел на нейния съпруг, пристигнал в хотела специално за тази среща.

Каси се приближава, дава галантно своята ръка и чака да се отдръпнат на някакво разстояние от слушателите. Джеймс е изненадан при тази среща, особено след като мадам Чадуик е изминала толкова километри. Тя е пристигнала за малко, за да обърне внимание на някои лични въпроси. След кратък престой в хотела, дамата моли Дилън да я изпрати до дома на баща й.

Дилън няма нищо против да напусне хотела с една от най-красивите и изискани жени. Наема файтон, а Каси дава адреса: 2-ра източна и 91-ва улица на 5-о авеню. Разговорите продължават да са весели и приятни, докато каретата не спира пред 4-етажно имение, което принадлежи на 

стоманения магнат Андрю Карнеги

Дилън остава без думи, докато Каси крие своята усмивка и се опитва да не гледа изумения му поглед.

Качвайки се обратно в каляската, Дилън се извинява за въпроса, който най-вероятно ще прозвучи грубо: кой точно е вашият баща? Каси се усмихва и слага пръст пред устата си, нейният спътник никога не трябва да издава тайната – Каси е нелегална дъщеря на Андрю Карнеги. В самия плик показва две платежни нареждания на стойност от 250 хиляди долара и 500 хиляди долара, подписани от самия Карнеги. На друг лист стои информация за сейф, в който се съдържат още 5 милиона долара.

Така започва поредната и най-крупна измама на Елизабет Бигли, с която успява да фалира банка и да обере дори магната Андрю Карнеги.

Баща й се чувствал виновен и побързал да предостави охолство, като това не били единствените суми, а в много други сейфове са оставени милиони, които ще бъдат наследени след неговата смърт. С кокетност и тънка усмивка Каси отново напомня на Дилън, че това трябва да бъде тайна. Тя самата знае, че нейният компаньон в тези часове ще залее света с информация и ще продължи да разказва легендата за богатата Каси. Историята е твърде фантастична, за да не е истина, а и бедният Дилън никога през живота си 

не е виждал такива суми, не и с толкова нули

Истината е, че Каси никога не е виждала Андрю Карнеги. Каси Чадуик е просто едно от имената, които ще бъдат използвани в тази история и в нейната легенда.

Елизабет Бигли се ражда през октомври 1857 г. и е петото от осемте деца в малка ферма в Онтарио, Канада. Бети губи слуха си с едното ухо и развива затруднения при говоренето. През цялото си детство е принудена да избира своите думи внимателно, за да има успех в комуникацията. Нейните съученици я намират за странна, особено след като прекарва толкова много часове седнала на чина си и пазеща тишина. Една от нейните сестри – Алис, ще твърди, че Бети изглежда така, сякаш е в транс, сякаш се хипнотизира сама и не може да чуе никого извън нейния ум. Излизайки от своите магии, тя изглежда странно, но се отказва да коментира за какво си е мислила. Понякога семейството я е викало с часове, преди да получи някакво внимание.

Първата схема организира още 13-годишна

На 13-годишна възраст Бети вече е изградила своята първа схема. Започва да пише писма и съобщава, че нейният чичо е починал и е оставил малка сума пари. След това прави и фалшиви завещания, с които отива до банката, а след това иска и заем, който да изхарчи по-рано – преди пристигането на самите пари. Чековете са оригинални, а сметките просто не съществуват. След няколко месеца полицията я задържа и предупреждава да не повтаря този опит.

През 1879 г. на 22-годишна възраст, Бети прави своята следваща измама. Спестява пари за по-изискани дрехи, а след това сменя името си и се представя за жителка на Лондон. Нейната първа жертва е адвокат от Онтарио. Бети споделя, че нейният роднина богат филантроп е починал и е оставил сумата от 15 хиляди долара. Вече е имала дори визитки, на които е напечатала името си „Мис Бигли, наследница на 15 хиляди долара“.

Нейният план е елементарен, отива в един магазин, харесва нещо много скъпо, а след това пише чек за много повече пари от неговата оригинална сума. Някои от собствениците са толкова щастливи, че са готови да предоставят и още нещо в замяна на илюзорните пари, които никога няма да стигнат до тях. Съмненията рухват с представянето на визитката, в която гордо е написана сумата за наследяване. Схемата работи всеки път.

Бети обикаля магазините и започва да маркира столове, мебели и картини.

Следва калкулиране на цената и отиване в близката банка, за да се уреди кредит, с който да се заплати всичко. Визитката отново върши работа и всички мебели се озовават в дома на сестра й Алис

Множество бракове и разводи

Следват множество бракове и разводи. Всеки път Бети сменя името си и местоположението си. С това следват и новите измами, докато не се кръщава Каси и се връща в Кливланд.

Успява да се омъжи за друг лекар на име Лирой Чадуик – богат вдовец и един от наследниците на заможна фамилия. Успява да извика сина си от Онтарио и двамата живеят в престижен квартал сред аристократи.

Новата съпруга прави всичко, за да впечатли своите съседи. Сред тях ще са Джон Д. Рокфелер, американският сенатор Маркъс Хана и Джон Хей, който работи като секретар на Линкълн. Охолният живот й позволява да купи всичко, което пожелае и никога да не пита за цената. Сменя старите завеси на имението и слага специални портрети върху стените.

Колко взима от банките?

Всичко е една голяма измама, включваща подправяне на документи в Охайо, Кливланд, Ню Йорк и още много други. От всяка една банка взима около 10 хиляди долара, но винаги прави една бърза обиколка и трупа капитал. Обикновено взима няколко заема, отива да погаси вноски от първите 3-4 банки и продължава да развива схемата си. Избира банка „Уейд Парк“ за нейна основна база и гарантира на всички, че е наследник на Карнеги. От една банка успява да вземе сумата от 240 хиляди долара с допълнителни 100 хиляди, които да се преведат на нейната основна сметка. Един от съдружниците на Карнеги й дава близо 800 хиляди долара. Повечето са в екстаз да дават заеми, а една банка без никакъв проблем връчва сумата от 190 хиляди долара.

Схемата обаче лъсва и Бети/Каси е вкарана в затвора. Там тя е посетена от собственика на една от банките, която е използвала – Чарлз Бекуит.

Той вече е изгубил своята банка и отива да й каже, че е успяла да го унищожи, но още не е сигурен, че е измамничка. До днес никой не може да бъде сигурен колко пари наистина е успяла да открадне. Твърди се, че сумата е около 633 хиляди долара или около 16.5 милиона долара.

През март 1905 г. е обявена за виновна в конспирация и измама на национална банка. Изпратена е в затвора за 10 години. Карнеги отива лично на делото, за да види своята „роднина“. В съда са показани чековете и той самият заявява, че ако някой си е мислил, че пише толкова красиво, значи може да бъде поласкан от изпълнението. Магнатът заявява, че в последните 30 години не е написал нито един чек. Целият скандал е можел да бъде избегнат, ако някой просто го е попитал.