В четвъртък в Рим Белгия се отърси от два гола изоставане и направи равенство 2:2 с Италия, която остана с 10 души и увеличи надеждите си за достигане до четвъртфиналите на Лигата на нациите. Максим Де Куйпер и Леандро Тросард вкараха головете, а Белгия, която е на трето място, се доближи на три точки от лидерите в група А2 Италия, които загубиха полузащитника Лоренцо Пелегрини с директен червен картон седем минути преди края на полувремето.

„Понякога има мачове, които не се решават от това, което футболистите показват на терена“, каза треньорът на Италия Лучано Спалети пред RAI.

„Не допуснахме много шансове пред (Джанлуиджи) Донарума, защото се борихме толкова много. Бяхме наказани при дузпите, където те имаха и малко късмет“.

Италия заслужено поведе с два гола, когато Пелегрини беше изгонен за опасен фаул срещу Артур Теате - нарушение, което доведе до намаляване на дефицита на Де Куйпер в 42-ата минута с брилянтен далечен удар.

Андреа Камбиасо откри резултата с първия си международен гол след 61 секунди, а Матео Ретеги вкара втория гол на домакините в средата на първото полувреме, докато енергичната Италия се стремеше да продължи възраждането си след Евро 2024. Вместо това Белгия, в чийто състав липсваха контузените Кевин Де Бройне и Ромелу Лукаку, който се опитва да възстанови пълната си физическа форма с Наполи, взе точка. Отборът на Доменико Тедеско беше смаян, когато неумелото нарушение на Алесандро Бастони срещу Лоис Опенда не беше наказано с дузпа, която щеше да разтърси напълно напрегнатата група.

В понеделник Белгия е домакин на втория в групата Франция, знаейки, че победата ще ги изведе над Les Bleus и на едно от двете места, които гарантират място сред последните осем.

Италия се изправя срещу Израел в Удине и е големият фаворит да запази първото място в групата, защото изигра отличен мач, докато все още беше с 11 души на терена.