Рафиня вкара зашеметяващ хеттрик във вратата на Байерн Мюнхен за победата на Барселона над германския град на Камп Ноу в мач от групите на Шампионската лига. Победата на „каталунците“ дойде на фона на 6 поредни загуби в предишните им сблъсъци с Байерн.

Възпитаниците на Ханзи Флик откриха резултата още в първата минута на суперсблъсъка, след като Рафиня беше изведен от Лопес зад защитната линия на германците и изпрати топката във вратата на Мануел Нойер.

Байерн бързо се отърси от допуснатото попадение и още в 10-тата минута голмайсторът на „баварците“ Хари Кейн се разписа. Английският таран обаче се оказа в засада и попадението беше отменено. 8 минути по-късно Кейн получи нов шанс и пак изпрати топката в мрежата зад Пена, като този път беше в редовна позиция.

Барселона възстанови самообладанието си и отново се озова напред в резултата в 36-тата минута, когато бившият футболист на Байерн Мюнхен Роберт Левандовски отбеляза за 2:1. 36-годишният полски таран се намира в отлична форма и това беше неговото 15 попадение в 13 мача за настоящия сезон.

Неудържимият Рафиня вкара превъзходен трети гол точно преди почивката. Бразилското крило завърши хеттрика си 10 минути след началото на второто полувреме, като при спринта овладя отлично амбициозен пас на Ямал на гърди и от границата на наказателното поле вкара топката в долния десен ъгъл.

При резултат 4:1 Барселона контролираше темпото на играта и не позволи на съперника си да стигне до опасни положения до края на срещата.

След днешния мач Байер Мюнхен остава с една победа от 3 мача в Шампионската лига, докато Барселона има актив от 6 точки. Каталунците се изправят пред нов сериозен тест още на 26 октомври, когато гостуват на големия си съперник в Испания Реал Мадрид.