Австрия записа първа победа на Евро 2024, след като надви Полша с 3:1 на "Олимпиащадион" в Берлин. Така Левандовски и компания остават без точка в групата си и трябва да се надяват на чудо, за да се класират напред.

Точно 60 секунди след началото на срещата австрийците създадоха първата ситуация в мача. Щефан Пош пробва късмета си от дистанция и нанесе точен удар, който обаче бе слаб и Войчех Шчесни улови безпроблемно. В 9-ата минута Австрия заслужено излезе напред в резултата, след като натисна в началните минути. Филип Мвене проби отляво и центрира към Гернот Траунер, който бе изпуснат от Павел Давидович и с глава заби топката неспасяемо в мрежата на Шчесни.

Половин час игра след началото на срещата Полша стигна до изравнително попадение. След центриране от корнер се стигна до разбъркване в наказателното поле и топката стигна до Ян Беднарек, който стреля, бе блокиран от голмайстора Траунер, но след карамбол Кшищоф Пьонтек добави и се разписа за 1:1.

В началото на второто полувреме полският селекционер Михал Пробиеж замени полузащитника на Лудогорец Якуб Пьотрвоски с Якуб Модер. Началният четвърт час на втората част не предостави интересни положения пред някоя от двете врати.

В 66-ата минута Австрия стигна до второ попадение! Влезлият от резервната скамейка Александер Прас пусна топката към дъгата на наказателното поле, Марко Арнаутович пропусна за Кристоф Баумгартнер, който нанесе страхотен удар и прониза Шчесни - 2:1.

В 78-ата минута Марко Арнаутович застана бялата точка и изпълни точно дузпа в долния ляв ъгъл и отбеляза трети гол за Австрия! 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение на вратаря Шчесни срещу Марсел Забицер, който го преодоля и след това бе спънат.

Шест минути преди края на редовното време австрийците бяха близо и до четвърто попадение, след като Щефан Пош нанесе хубав удар към далечния десен ъгъл, но Шчесни изби в корнер. Минута по-късно Конрад Лаймер бе изведен сам срещу вратаря, преодоля го и нанесе удар по земя от малък ъгъл, но топката премина покрай вратата.