Лудогорец се бори смело, но в крайна сметка загуби с 2:0 от Андерлехт в сблъсъка си от третия кръг на Лига Европа.

Българският отбор трябваше да се бори повече от 60 минути с 10 души след спорния червен картон на Кайо Видал през първото полувреме, но головете на Самуел Едози и Андерш Драйер през второто полувреме осигуриха победата на белгийците.

Мачът започна, като Лудогорец създаде отлична възможност още в 3-ата минута. Диниш Алмейда се оказа непокрит след отклонен корнер, но не успя да порази мрежата от близко разстояние. Андерлехт отговори бързо, като Луис Васкес принуди вратаря на Лудогорец Хендрик Бонман да спасява солидно.

В 30-ата минута Лудогорец претърпя сериозен удар, когато на Кайо Видал бе показан червен картон.

Първоначално той беше наказан за спречкване с Тристан Де Гриф, но след преглед от VAR решението беше променено на директен червен, което остави Лудогорец в числено неравностойно положение до края на мача.

Въпреки че остана с човек по-малко, Лудогорец се защитаваше решително и дори успя да стигне до няколко опита за гол, включително удар на Педро Нареси в началото на второто полувреме.

Все пак в 67-ата минута резервата на Андерлехт Самуел Едози прекъсна мача, като завърши с отскочила топка, след като първоначално Бонман беше спасил.

Лудогорец натисна напред в търсене на изравнителен гол и бе близо до него, когато в 90-ата минута Руан Секо намери гърба на вратата, но голът не бе признат заради засада. Минути по-късно Андерлехт подпечата резултата с гол на Андерс Драйер в продължението на мача, с което си осигури победата с 2:0.

Въпреки усилията си Лудогорец си тръгна от Белгия с празни ръце и ще трябва да се прегрупира, за да продължи кампанията си в Лига Европа.