Българският вратар Александър Георгиев влезе като резерва, но не успя да помогне на Ню Йорк Рейнджърс да избегне поражението с 4:7 при гостуването на Ню Джърси в мач от редовния сезон на НХЛ. Русенецът се появи на леда в третия период при 2:5, след като титулярът Игор Шестьоркин допусна 5 гола във втората част. Сънародникът ни направи 5 спасявания, но и бе преодолян 2 пъти. Джак Хюз се разписа два пъти за домакините и регистрира дебютен сезон, в който достигна до границата от 20 попадения. Райън Грейвс, Пи Кей Сабан и Егор Шарангович допринесоха с по гол и асистенция. Мика Зибанежад, Адам Фокс и Крис Крейдър се отличиха с по гол и асистенция за Рейнджърс, но това не бе достатъчно. Носителят на купа "Стенли" за последните два сезона Тампа Бей загуби с 2:3 при гостуването си на Каролина. Фредерик Андерсон отрази 27 шайби, а домакините прекъснаха серия от 4 поредни поражения. Мартин Нечас и Тони ДеАнджело се разписаха при числен превес, а Себастиан Ахо вкара ключовото попадение за 3:1 в 8:07 минута на третата част. Ник Пол реализира в първия си мач за шампионите, а Алекс Килорн направи загубата по-почетна 59.3 секунди преди сирената, но Тампа допусна второ последователно поражение. Александър Барабанов и Лоугън Кутюр се разписаха в рамките на 28 секунди в третата част и допринесоха за обрата на Сан Хосе с 4:3 в залата на Калгари. Марк-Едуар Влашич и Тимо Майер също вкараха. Джони Годро записа гол и асистенция, а Микаел Беклунд и Дилон Дюб също бяха точни, но канадците допуснаха едва трета загуба в последните си 18 домакинства. Далас надделя с 5:3 над гостуващия Едмънтън и сложи край на точковата серия на съперника от последните 6 мача. Джо Павелски, Рууп Хинц, Джейсън Робертсън и Тайлър Сегин изпъкнаха с по гол и асистенция, като попадението на Сегин беше под номер 300 в кариерата му в лигата.  Кейлър Ямамото вкара в шести от последните 7 мача на Едмънтън, а капитанът Конър МакДейвид завърши с 2 асистенции и записа точка в седми последователен двубой, но това не бе достатъчно. Сиатъл надделя над домакина Аризона с 4:2 в дербито на дъното в Западната конференция. Карсън Соси се разписа два пъти за домакините, които записаха трети успех в 4 мача и с 46 точки се измъкнаха от дъното на подреждането в лигата. Куинтън Байфийлд се отличи с две попадения и асистенция и за първи път в кариерата си записа повече от точки в един мач, а Лос Анджелис разгроми гостуващия Нешвил с 6:1. Адриан Кемпе също вкара два пъти, а Тревър Муур допринесе с гол и асистенция. Конър Хелебък отрази всичките 42 удара към вратата си при успеха на Уинипег с 4:0 над гостуващия Лас Вегас. Хелебък записа четвърти "шътаут" за сезона и общо 28-и в кариерата си и помогна на тима си да победи съперника за пети пореден път. Николай Елерс и Марк Шайфли се отличиха с по гол и асистенция. Брейдън Шен блесна с гол и две асистенции, а Сейнт Луис надделя с 5:2 над домакина Вашингтон. Брендън Саад и Давид Перон добавиха по гол и асистенция, а гостите прекъснаха серия от 3 поредни загуби. Перон се разписа в седми пореден мач. Том Уилсън завърши с попадение и асистенция за столичани, Евгени Кузнецов също вкара, а вратарят Витек Ванечек отрази 33 шайби, но домакините загубиха за трети път в 10 срещи. Питсбърг постигна трета поредна победа след 5:1 над гостуващия Кълъмбъс. Брайън Ръст и Евгени Малкин се отличиха с по гол и асистенция, а Сидни Кросби даде 3 асистенции и с общо 881 в кариерата си измести Никлас Линдстрьом от 22-ото място във вечната ранглиста по този показател. Семьон Варламов парира 24 шайби и записа първи "шътаут" от 1 май миналата година, а Ню Йорк Айлъндърс се справи с гостуващия Отава с 3:0. Скот Мейфийлд, Андерс Лий и Зак Паризи бяха точни за домакините, които записаха седми успех в последните си 10 мача. Якуб Врана реализира две попадения при успеха на Детройт с 6:3 над гостуващия Филаделфия. Тайлър Бертузи се отличи с гол и две асистенции, а Оскар Сундквист дебютира с попадение и асистенция, след като беше привлечен в състава на домакините от Сейнт Луис в понеделник. Вратарят Алекс Неделкович отрази 30 удара. Филаделфия допусна 13-та поредна загуба като гост.