Лудогорец направи крачка към плейофа за влизане в основната фаза на Шампионската лига, след като победи Карабах с 2:1 като гост в първи мач от третия квалификационен кръг на турнира.

След като загуби предишните си две визити съответно на Динамо Батуми и Динамо Минск в изминалите два предварителни кръга, този път момчетата на Георги Дерменджиев демонстрираха добра ефективност пред противниковата врата и дух в заключителните минути, когато бяха натиснати, играейки с човек по-малко на терена.

Първата част завърши при нулево равенство и с един незачетен гол на азерите, но след почивката зрителите по трибуните видяха от всичко - голове, драма, червен картон и много други любопитни ситуации пред двете врати. Лудогорец поведе в резултата в 56-та минута чрез централния си защитник Диниш Алмейда, който се възползва по най-добрия начин от подаване на Сон. По-малко от десет след това обаче домакините възстановиха паритета чрез Жуниньо. Нападателят направи добавка след спасяване на стража на "зелените" Хендрик Бонман. Ситуацията беше преразгледана от ВАР, но в крайна сметка позицията на Жуниньо беше редовна, а голът - признат.

Въпреки изравнителното попадение, българският шампион дочака своя миг и след спасяване срещу Квадво Дуа, матира вратаря на Карабах Фабиян Бунтич за втори път в 87-та минута. Сон отново бе точен при центрирането, а Кайо Видал завърши с глава. Малко след това офанзивният играч на гостите бе изгонен за излишно грубо влизане в краката на съперник и потегли преждевременно към съблекалнята. Домакините очаквано натиснаха и бяха близо до изравняване, но Бонман бе на мястото си, за да разочарова на два пъти Жуниньо в даденото от съдията 7-минутно продължение.

Лудогорец издържа и ще посрещне противника си от Азербайджан в реванша след седмица с аванс от един гол. Вторият сблъсък между двата тима ще се играе на "Хювефарма Арена" във вторник, 13 август, от 21:00 часа българско време, а залогът е плейоф за влизане в основната фаза на Шампионската лига, където победителят ще играе с хърватския гранд Динамо Загреб.