Манчестър Сити и Реал Мадрид изиграха един от най-зрелищните двубои този сезон в Европа. Шампионът на Англия победи с 4:3 в първия ½-финал от Шампионската лига, но нито за миг възпитаниците на Хосеп Гуардиола не успяха да си поемат дъх, тъй като тези на колегата му Карло Анчелоти всеки път се връщаха в двубоя, след като понасяха гол след гол във вратата си. Първото полувреме завърши 2:1, което бе най-малкото, с което можеха да се разминат гостите предвид слабата си защита, ала втората част играта стана все по-открита, умората все по-осезаема и това допринесе за фантастичен футбол в Манчестър, в който последната дума имаше вездесъщият Карим Бензема, отличавайки се с две попадения, второто от които чрез дузпа в стил Паненка. Реваншът е след седмица в Мадрид.

Манчестър Сити (4-3-3)5. Джон Стоунс (Фернандиньо 36')9. Габриел Жезус (Стърлинг 83')ФернандиньоСтърлингМениджър: Хосеп ГуардиолаРеал Мадрид (4-3-3)4. Дейвид Алаба (Начо 45')10. Лука Модрич (Себайос 79')20. Винисиус Жуниор (Асенсио 88')21. Родриго Гоес (Камавинга 70')6. Начо11. Асенсио19. Себайос25. КамавингаСтарши треньор: Карло Анчелоти