Виктория Томова поднесе една от сензациите в "Олд Инглънд Клъб" и за трети път в кариерата си преодолява първи кръг от основната схема на Уимбълдън. Българката победи световната №27 Бернарда Пера с 6-7(3), 6-3. Вчера Вики загуби първия сет, след което мачът бе прекъснат заради дъжд и отложен за днес. След подновяването на играта първата ни ракета продължи да се представя на високо ниво и заслужено стигна до успеха.

Това бе дебютна победа за Томова над представителка на Топ 30.

Следващата съперничка на водещата ни тенисистка ще бъде представителката на домакините Кейти Боултър, №89 в ранглистата.

В първия сет Томова и Пера си размениха по два пробива, за да се стигне до тайбрек. В него американката дръпна с минипробив за 4:3, а после с още един и го спечели.

Това обаче се случи вчера, а днес двубоят бе доигран. Срещата се поднови от втория сет, а българката взе подаването на съперничката за 5:3, след което последва маратонски гейм, преди да изравни резултата.

В решителния сет Томова проби и затвърди, но малко по-късно Пера навакса изоставането си. Българката обаче показа характер и взе още два сервис гейма на 27-ата поставена, за да подпечата победата.