Човек, представящ се за адвокат, се оказа в нужда от истински адвокат, след като двама души са потърсили помощта му да им помогне с имиграционен проблем. Българинът Филип Петров и Юлия Несторович от Украйна, които живеят в Оушън Сити, Ню Джърси, са потърсили помощта на Джордж Аур. Несторович се е надявала да получи политическо убежище в САЩ, а Аур им е казал, че той е човекът, който може да го направи, и че това е неговата специалност. Петров платил 6,000 долара на мнимия адвокат, за да бъде задействана процедурата. Контактът между Несторович, Петров и Аур започва през лятото на 2012 година, след което се наложила намесата на полицията на Оушън Сити почти година по-късно. А Аур е бил подведен под отговорност през септември миналата година. След като за услугата на адвоката Филип Петров е платил 6,000 долара, за да оформи всичките подробности по петицията за политическо убежище на приятелката му, се оказва, че документите не са били попълнени изцяло и се е наложило Несторович и Петров да се заемат с това. Имиграционните власти обаче отказват специфичната петиция. Българинът и украинката се обаждат на Джордж Аур, за да поискат обяснение защо, след като това е неговата специалност и има толкова много успешни случаи, точно тяхната петиция е отказана и какво да правят оттук нататък. Следва отговор, който нито Юлия, нито Филип са очаквали. Джордж Аур им казва: „Аз не съм адвокат."
За да избегнете такива клопки и да не попадате в ситуации, подобни на тази с нашия специалист по имиграционните въпроси, София Знаймер съветва: „Преди да подаде човек петиция, преди да направи каквато и да е имиграционна стъпка, човек трябва да се посъветва с адвокат. Защото веднъж след като човек подаде документи в имиграционната служба, информацията, която те са подали, може да бъде използвана срещу тях."
Срещу Джордж Аур са повдигнати сериозни обвинения и той се признава за виновен. Заради чистото си минало 57-годишният мъж получава условна 2-годишна присъда и няма право да дава никакви легални съвети на хора. Освен шестте хиляди долара, които той е осъден да върне, му е наложено и наказание от допълнителни две хиляди и петстотин долара. Според съдията по делото Браяй Шоклей „адвокатът менте" се насочвал към хора, които не са имали сигурен статут и при усложняване на ситуацията като тази страхът у емигрантите наделява в повечето случаи и те оставяли нещата така, без последици, за Аур. Според съдията много рядко имигрантите си търсят правата, особено ако са без статут.