Президентите на Русия и Франция Владимир Путин и Еманюел Макрон разговаряха в Кремъл в понеделник. По време на разговорите двамата лидери са обсъдили световни и регионални въпроси, сред тях е била и кризата в Украйна. Срещата е била над 5 часа, а след нея двамата лидери са продължили разговора на работна вечеря.

Ето и менюто: 

  • Картофи с лангустини
  • Равиоли със спанак
  • Супа с пет вида риба
  • Сорбет от джинджифил
  • Есетра с птитим
  • Пържола от северен елен със сладки картофи и къпини 
  • Тарт от круши с ванилов сладолед 
  • Шардоне, Усадба Дивноморское, Русия - реколта 2015 

От него се вижда, че има вино от не много известната изба Дивноморское. Винарната се намира в Краснодарския край (Геленджик), където се смята, че е и “Дворецът на Путин”. 

От сайта на избата се вижда, че е разполага с най-съвременното оборудване за производството на висок клас вино. “Винарната е разположена в непосредствена близост до лозята. Те заемат Черноморското крайбрежие. Виното е със защитено наименование за произход”. Справка показва, че виното струва 2 407 рубли или 28 евро. 

Преди година фондът за борба с корупцията на руския опозиционер Алексей Навални публикува филм от свое разледване за изникването на дворец на брега на Черно море, построен за президента Владимир Путин.

Луксозният имот се появява между 2005 и 2010 г. Той е с площ 17 691 квадратни метра и има собствени барове, басейни, казино и дори малък театър и според разследването е най-голямата тайна на Путин.

Той се намира край залива Геленджик на Черно море. Тогава още руският президент отрече да е негов собственик. В разследването на неправителствената организация на Навални се посочва, че цената на имота е най-малко 1,35 милиарда долара (около 100 милиарда рубли).

Теренът, на който е построен дворецът, е с площ 39 пъти по-голяма от тази на държавата Монако. Над него е забранено прелитането на самолети и други въздухоплавателни средства. Според разследването на фонда на Навални имотът е разположен така, че до него да има достъп по земя, въздух и море. Около него има буферна зона с площ около 7000 хектара, собственост на руската Федерална служба за безопасност и отдадена под наем на фирмата собственик на имението. ФСБ е наследникът на политическата полиция от времето на Съветския съюз, КГБ.