12-годишната ученичка от гимназията в Тенеси Обри Сови, която е родена без ръце, казва, че може да удря по своя барабан колкото си иска силно и бързо.
Всичко това е благодарение на щедър подарък от група студенти по инженерни науки, които създават персонализиран чифт 3D отпечатани ръце за начинаещата млада музикантка.
Десет студенти от Технологичния университет на Тенеси изработват специалните протези в рамките на курса по динамика на машините през пролетния семестър за Обри, която е родена с тройна вродена ампутация.
Тя няма ръце под лактите и има частично ампутирано ляво стъпало, разказва майка ѝ Дженифър Сови пред CNN.
Новите протези са много важни за Обри, която през изминалата учебна година започна да свири на барабани, повлияна от по-голямата си сестра, която свири на ударни инструменти.
"Преди да ги имам, трябваше да слагам палките за барабани и други неща в ръкавите си и просто да ги държа в гънката на лакътя си, така че с течение на времето те се изплъзваха в зависимост от това колко силно или бързо трябваше да свиря", казва Обри, която живее в Мърфрийсбъро, Тенеси. "Но с тези... те ще останат стабилни."
Ръководителят на нейната група разбрал за програмата на Тенеси Техник, наречена Tech Engineering for Kids, и се свързал със Стивън Канфийлд, професор по машинно инженерство, който ръководи програмата.
Tech Engineering for Kids, която се провежда в рамките на курса по инженерство на Канфийлд, включва работа на студенти в екипи за проектиране на индивидуална помощна технология за деца със специални нужди в региона на Среден Тенеси.
"Има мрежа от медицински специалисти, координатори на грижи, терапевти и други подобни, които работят с деца със специални нужди в нашия регион, и те ни помагат да намерим деца и семейства в нужда", казва Канфийлд пред CNN.
След това той свързва детето със студентска група, която ще разработи вида технология, от която се нуждае детето, ще я изработи, тества и ще я достави на семейството в рамките на един семестър, каза той.
Според Канфийлд неговите студенти са създали играчки и устройства за деца със сензорни нужди.
Обри преди това е използвала миоелектрична 3D принтирана ръка Hero, казва майка ѝ.
"Тя има само една, така че тя не беше много подходяща за държане на палки за барабани", каза Дженифър Сови.
Разликата в дължината, докато Обри използвала едната ръка, за да се опита да свири на барабани, също била предизвикателство.
"Тя не можеше да използва ръката за свирене на барабани или ударни инструменти", каза Дженифър Сови.
Новите протези на Обри са по-универсални, добави майка ѝ.
"Тези, които са й направени сега, са специално за барабани и държане на палки за барабани, но наистина, ако искате (те) да държат каяк руда или каквото и да е друго, теоретично бихте могли просто да отпечатате различни накрайници, които да поставите на същата основа на протезите", каза Дженифър Сови. "Доста е готино."
Студентите от Техническия университет в Тенеси работят с Обри през целия семестър, за да се уверят, че 3D принтираните протези й пасват.
Екипът е създал около шест варианта на протезите, докато не е останал доволен от крайния резултат, казва Брансън Блейлок, старши инженер по машинно инженерство и ръководител на проекта.
Обри казва, че не е била сигурна дали 3D принтираните ръце ще й вършат работа, но в крайна сметка те се оказали успешни.
"Бях наистина развълнувана, че ще мога да ги използвам и да ги изпробвам", казва Обри, която иска да се занимава със звукозаписи, когато порасне.