Ръководството на клуба от руската Висша лига Ахмат Грозни бе крайно ядосано от представянето на своя отбор при загубата с 1:3 от Нижни Новгород, че уволни наставника Андрей Талалайев на полувремето, пише "Шампионат". Домакините пропуснаха дузпа в 16-ата минута чрез Гамид Агаларов. Тимур Сюлейманов даде преднина на Новгород едва шест минути по-късно и това бе достатъчна причина Талалайев да бъде освободен. Съобщава се, че треньорът е напуснал стадиона по време на почивката.

Ахмат изравни в 59-ата минута чрез Юрий Журавлиев, но гостите отново поведоха чрез Сюлейманов, а Кирил Гоцук сложи точка на спора за гостите в 64-ата минута. С този резултат Новгород изпревари Ахмат на осма позиция в класирането след 9 кръга.